Skocz do zawartości

Wtryski 897313-8613 Denso 1,7CDTI Opel Combo C


Gość sisk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdiagnozowano mi lejące wtryskiwacze, w sumie wszystkie 4. Nagle zaczął mi się podnosić poziom oleju, wzrosło spalanie ropy. Mam dylemat, wymieniać na nowe? Drogo. Może regeneracja? Ale gdzie. Mam Dodatkowe pytanie odnośnie oznakowania wtryskiwaczy. Moje to: 897313-8613. Ostania cyferka, co oznacza? Czy do Combo mogę wziąć wtryski z inną ostatnią cyfrą? 

Opel Combo C 2006r

1,7CDTI

Z17DTH

101KM

Pytam o ostatnią cyfrę, bo czasem można kupić nowe wtryski taniej z inną ostatnią cyfrą. 

Gdzie kupić nowe wtryski w dobrej cenie?

Edytowane przez sisk1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robiłem teraz wtryski denso i powiem Ci że na tym się trzeba znać. Byle kto nie powinien się za to zabierać. Ważne jest też później odpowiednie zresetowanie całości nawet jak robisz tylko 1 wtryskiwacz. Samemu to już w ogóle niema co się za to zabierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli robiłeś wtryski to napisz co i jak trzeba zresetować.

To tak dla pełnej wiedzy.

Sam jestem ciekawy a innym się też przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę czego się dowiedziałem i gdzie zrobiłem tylko jeszcze ze 2 dni na dokończenie eksperymentu :)

Jak na razie za rozsądną cenę zregenerowali mi, tylko jeden warsztat prawdopodobnie "zwalił" całą procedurę "ustawiania" denso i strasznie stukało. Zrobili mi reseta, stało się cicho i przejechałem ok 20km ale kazali odstawić bez uruchamiania na ok 12 godzin. Odpale dziś rano i pojeżdżę, jak bedzie oki to opiszę co i jak żeby nie mącić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia jest taka.

Od jakiegoś czasu (po ok 0.5 rocznym staniu) silnik na wolnych obrotach zaczął drgać. Mechanik do którego mam zaufanie za rzetelność zasugerował wtryski ale sam się nie znal na tyle aby to naprawić. Koszty denso jeszcze 2 lata temu były dość duże bo praktycznie tylko wymiana za ok 2300,00 za sztukę. To tak jeździlem tym bardziej że jak się silnik nagrzał to prawie nie było czuć wibracji a moc miał bona autostradzie potrafił dobić do 190 bez kłopotu.

Ostatnio drgania się nasiliły i zaczęły być odczuwalne także po nagrzaniu.

Robiłem  ostatnio inne rzeczy w firmie zajmującej się Oplami i poprosiłem o sprawdzenie tych drgań, zadzwonili do mnie że na wolnych obrotach nie pracuje 1-szy cylinder a sprawdzili metodą odłączania, stwierdzili że żadna z firm z nimi współpracujących denso nie robi i podali ten adres   http://www.wtryskiwaczy.warszawa.pl/ 

Miałem sam zawieść i tak zrobiłem. Wtryskiwacz zregenerowali, wymienili końcówkę, nadali nowe kody, koszt 500,00.

Firma w której auto zostawiłem wtrysk zamontowała i niby wszystko wgrała.

Silnik zaczął chodzić jakby ktoś młotkierm walił.

Ponieważ wiem jaka jest spychologia w przypadku takich łączonych napraw to zadzwoniłem do tych co regenerowali i kazali przyjechać. Podłączyli kompa i bawili się ze 30min. Silnik różnie przy tym pracował ale w końcu zaczął poprawnie, jak nowy - koszt dodatkowo 150,00. Kazali mi jechać do domu, zgasić i nie uruchamiać przez ok 12 godz aby silnik dobrze wystygł. Dziś jeździłem, kilka razy gasiłem i wszystko jest oki.

Wyjaśnili mi że denso potrzebuje oprócz wgrania kodów nawet dla 1 wtryskiwacza pełnego resetu i wówczas komputer w aucie dobiera parametry. Bez resetu z komputera w przypadku denso trzeba przejechać podobno 2-3tys km aby komp auta sam to dostroił.

Dodam jeszcze że tą regeneracją zajmują się "bracia ze wschodu" ale jeżeli nie napiszę za kilka dni że kicha tzn że robią to profesjonalnie i za uczciwą kasę :)

 

PS nie wiem co "bracia" wgrywali ani na jakim oprogramowaniu, z resztą to w końcu ich tajemnica zawodowa :) mnie interesuje aby naprawa była poprawna a na tę chwilę jest.

 

 

 

 

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok 300km, kilkanaście auto gaszone i zapalane. Silnik pracuje idealnie zarówno zimny jak i ciepły. Jakby to było źle zrobione to raczej by to wyszło. Więcej niestety nie napiszę odnośnie tych wtryskiwaczy ponieważ auto zmieniło właściciela i już nim nie będę jeździł. Nowego użytkownika poinformowałem więc jeżeli nie zadzwoni z pretensją oznacza to że wszytko dobrze się skończyło i firma wykonała swoją robotę należycie :)

Jeżeli admini uznają za stosowne to mogą wątki dotyczące denso połączyć bo do niedawno ztego co mi wiadomo padnięte denso oznaczało kilka tysięcy kosztów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się boję kogokolwiek polecać bo ten sam mechanik jednemu dobrze naprawi drugiemu już nie (przerabiane wiele razy). Można by natomiast połączyć tematy ewentualnie. Ja już z denso przez najbliższe kilka lat raczej do czynienia mieć nie będę to nie zweryfikuję fachowości tej konkretnej firmy. W moim konkretnym przypadku jestem z nich zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności