Skocz do zawartości

Z14XEP Montaż czujnika temperatury oleju


Gość zordon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Proszę o poradę gdzie można zamontować czujnik temperatury oleju w tym silniku.

Zależy mi na jak najmniejszą ingerencje w układ olejowy.

Rozmawiałem z jednym mechanikiem, ale dużo się nie dowiedziałem, uważał że przy tak słabym silniku, nie jest to potrzebne.

Wydaje mi się że gdy jeżdżę w zakresie obrotów 3500 - 5000 obr/min, warto byłoby znać temperaturę oleju, a nie opierać się tylko o temperaturę cieczy chłodzącej.

Ogólnie dynamiczną jazdę rozpoczynam po kilku kilometrach zakładając iż silnik w pełni osiągnął temperaturę roboczą, stąd pomysł o takim wskaźniku.

Z dostępnej dokumentacji zaciekawił mnie korek pod sprężarką klimatyzacji, nie mogę znaleźć informacji o tym miejscu - czy jest to otwór technologiczny, inspekcyjny, jakiś zawór?

Czy mogę go odkręcić bez obawy potopu?

Jest też korek kanału olejowego przy pompie oleju (https://opel.7zap.com/pl/car/x03/e/1/13-0/) pozycja 10 i 13.

 

Foto1.jpg.723b38c70166e05dffde4ef609a54cd4.jpgFoto2.thumb.jpg.b87d5249936bacb80716d4e706646b5b.jpg

 

Bardzo lubię majsterkować, wykonanie takiego wskaźnika to ciekawy projekt.

Wskaźnik będzie umiejscowiony na zestawie zegarów, w miejscu gdzie w wersji z automatyczną skrzynią biegów jest mały wyświetlacz.

Umieszczę tam wyświetlacz alfanumeryczny czarno-pomarańczowy, sterowny Atmegą.

 

Foto3.jpg.9862e225f1d79b65d7f4bb43229bba32.jpg

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pierwsze od czego zacząłem to opcja szukaj :)

Najbliższy temat to: Montaż dodatkowego czujnika temp. oleju

W temacie występuje silnik C16SE, oglądałem schemat pompy na opel.7zap.com

Oglądałem też rysunek pompy Z20LET

Czyli mogę wywnioskować, że najlepszym miejscem na czujnik będzie zmodyfikowany korek z pozycji 10 (wg. opel.7zap.com)

Czyli to jest tylko zaślepienie?

 

Edytowane przez zordon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności