Skocz do zawartości

Opel Signum naprawy


Gość Rewolta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem opla signum 1.8 z 2008r i mam kilka napraw do zrobienia.

-Wymiana rozrządu, nie trzeba ale zapobiegawczo.

-Uszczelka pokrywy silnika, to trzeba zrobić

-Pasek klinowy albo rozrusznik alternatora? Gdy kiedyś włączyłem klime i powoli nim ruszałem słyszałem taki pisk jakby coś tarło jak stałem to pisk ustał.

-Ogranicznik drzwi kierowcy który strzela po otwieraniu i zamykaniu, to zrobię sam bo z tego co wiem wystarczy odkręcić i odwrócić go 2 o 180 stopni a potem cały mechanizm tak samo odwrócić.

-Zewnętrzne lusterko fotochromatyczne, nie wiem czy to złudzenie ale wydaję mi się że jedno  nie działa tak jak trzeba, nocą w jednym jest ciemno a w drugi jasno.

I pierdoły, jak naprawa uszkodzonej kratki od nawiewu (urwany ten dolny pasek) i naprawa schowka tylnego pod zapalniczką którego nie idzie otworzyć.

Ma ktoś jakieś porady co mogę jeszcze naprawić samemu, i ile by kosztowała naprawa tego wszystkiego. 

Edit: Sprawdziłem olej i muszę go spuścić bo mam 2,5 cm ponad max stan (na zimnym silniku) jutro sprawdzę jeszcze raz.

Edytowane przez Rewolta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rewolta napisał:

Sprawdziłem olej i muszę go spuścić bo mam 2,5 cm ponad max stan (na zimnym silniku) jutro sprawdzę jeszcze raz.

 

To teraz zaopatrz się w instrukcję obsługi.

Poczytaj ją.

Strona 234

3 godziny temu, Rewolta napisał:

Wymiana rozrządu, nie trzeba ale zapobiegawczo.

 

A gdzieś ty to chłopie wyczytał ?

 

3 godziny temu, Rewolta napisał:

Uszczelka pokrywy silnika, to trzeba zrobić

 

Do dzieła.

Do tego nie trzeba magistra.

3 godziny temu, Rewolta napisał:

Pasek klinowy albo rozrusznik alternatora? Gdy kiedyś włączyłem klime i powoli nim ruszałem słyszałem taki pisk jakby coś tarło jak stałem to pisk ustał.

Poczytaj więcej na forum o tym.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postaraj się wpisywać kody błędów poprawnie.

Nie ma błędu P036

Jest P0360 i to jest błąd cewki

 

P0136 to grzałka sondy

 

A czy ma to wpływ na spalanie to na forum o wpływie tych błędów jest pisane wiele  razy

I wcale nie musi to tyczyć twojego silnika.

Więc moja rada to zakupić czteropaka , zasiąść za komputerem i czytać i jeszcze raz czytać nasze forum lub jeszcze osobne forum insigni lub Vectry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności