Skocz do zawartości

Corsa E Wymiana lusterka wewnętrznego na fotochromatyczne.


Gość Harry_gda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślę nad wymianą wewnętrznego zwykłego lusterka na lusterko fotochromatyczne. Na Alledrogo aż tak drogie nie są, więc pomyślałem, że dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy nocnej, warto to zrobić.

Może ktoś z Was już to robił? Widzę na zdjęciach, że lusterka mają kostkę przyłączeniową i zastanawiam się, czy w podsufitce znajdę już odpowiedni wtyk, czy zasilanie będę musiał kombinować z innego punktu.

Będę wdzięczny za każą pomoc. Auto to Corsa E z 2017 roku. Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow nad czymś takim się nie zastanawiałem: ) W sumie to ile się w to lusterko patrzymy? Jak dla mnie szkoda zabawy na odrywanie, przyklejanie, kombinowanie z przewodami lub nawet demontaż podsufitki i możliwość popsucia czegoś :) No chyba że ktoś tylko w nocy jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie auto w nocy jeździ dużo. Ale dziś się temu przyglądałem i chyba za dużo roboty. Jak znajdę chwilę czasu, to poszperam w necie i poszukam rozwiązania. Jakby ktoś coś jeszcze, to poproszę.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace temu zakladalem w corsie d . 2 lusterka fotochrom kupilem za 30 zl   wiec moze jeszcze w c zaloze bo mam dwa  . sprawa wyglada nastepująco 

na szybie w oplu jest zaczep  a lusterko sie zsuwa   w kazdym oplu   wszystkie lusterka fotochromatyczne w oplu sa takie same. uchwyt na szybie z oryginalnym lusterkiem foto... jest montowany wyzej bo lusterko ma dluzszy uchwyt aluminiowy  na ktorym jest jest kostka  a uchwyt ma taka atrape plastikowa szara  ktora ja zakrywa , a todatkowo w zestawie z lusterkiem foto....czesto  jest tez czujnik deszczu i zmierzchu    e9356a6d4f9f831f611fae9fe659 300_300_productGfx_bd08a38c2bec0f76c2794

d4273ebe7b61423f0eed936a5906e71e.jpg

 

szyba pod lusterko fotochromatyczne wyglada tak

45758_179807758_opel-corsa-d-06-z-sensor

jednak  zakladajac ta nozke na szybie gdzie nie bylo lusterka fotochro... gdzie uchwyt na szybie jest nizej  lusterko zaslana pole widzenia bo jest za nisko 

dlatego  uchwyt przerobilem   ten z lusterka niefotochrom...  przedluzylem o 1 cm i montuje kulke z uchwytu z lusterka fotochromatycznego  (srednice kulek na uchwytach sie roznia o 2 mm)  wierce i prowadze przewody .  wtyczki raczej nie znajdziesz w podsufitce    chociaz zdarzalo sie ze byly   a zasilanie z podswietlenia na podsofitce nie wystarcza  wiec kabel pociagnalem z bcm kolo kierownicy dokladnie z pinu gdzie jest zasilanie pod lusterko .zadowolony jestem na max bo dobra sprawa . wszystko da sie dobrze zrobic tylko ze trzeba porzezbic

Edytowane przez mati11294

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalenie mocno dziękuję za tak precyzyjną odpowiedź. Jednak kombinowania jest tyle, że tymczasowo sobie odpuszczę - dopóki auto nie wyjdzie z okresu gwarancyjnego. Potem pomyślę, czy dać to takiemu "rzeźbiarzowi" jak Ty, żeby mi to ładnie za kaskę zrobił, czy też samemu się z tym męczyć.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki zamiar u siebie, ale po przymiarce okazało się, że daszki przeciwsłoneczne "nie będą działać", więc odpuściłem.

Lusterko jest za duże do CB....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności