Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem - migajaca lampka wnętrza


Gość Lenart89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lenart89

Witam, od pewnego czasu męczy mnie kwestia centralnego zamka w mojej Agili, mianowicie po zamknieciu lub otwarciu auta miga lampka we wnetrzu samochodu a nie kierunkowskazy. Co ciekawsze to sytuacja ta zaczela sie ok 2 tygodni temu, wczesniej wszystko dzialalo normalnie.

 

Czy to, ze male dziecko czasami bawi sie kluczykiem, a za razem i pilotem moze miec cos wspolnego z ta sytuacja?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lenart89 napisał:

Czy to, ze male dziecko czasami bawi sie kluczykiem, a za razem i pilotem moze miec cos wspolnego z ta sytuacja?

 

Skoro masz małe dziecko to rozumiem że masz już pewne lata i umysł lepszy jak małe dziecko.

Więc pomyśl logicznie co może małe dziecko będące w domu( bo zakładam ze nie dajesz się bawić dziecku kluczykiem w aucie) i bawiące się kluczykiem który i tak już dawno stracił kontakt z autem?

 

Co do migającej lampki to napisz co robiłeś wcześniej przed ta usterką , co sam sprawdziłeś , gdzie parkujesz auto , jakie masz zabezpieczenie auta( alarm ) itp.

 

Jednym słowem jako dojrzały chłop opisz tak jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lenart89

Dziecko bawi sie kluczykiem, w ktorym kontakt pomiedzy pilotem a autem jest caly czas, gdyz auto stoi doslownie pod samym oknem od domu (domek z podworkiem).

Nic oprocz wycieraczek w samochodzie nie bylo zmieniane, poki co to nic jeszcze za bardzo nie sprawdzalem (bo nie wiem nawet od czego zaczac). Nie wiem, moze sa jakies sekwencje w pilocie, ktore po wyklikaniu zmieniaja ustawienie sygnalizacji, bo nie wydaje mi sie, zeby od tak, nagle elektryka gdzies padla.

Auto nie posiada alarmu, nie ma tez zadnych innych dziwnych zabezpieczen. Czysta fabryczna Agila A.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś że ta odległość jest wystarczjąca do połaczenia z autem.

Czyli sam spróbowałeś czy działa z tej odległości pilot?

 

Ale jak piszesz że miga podświetlenie kabiny zamiast kierunków to by świadczyło o zwarciu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lenart89

Sprawdzac nie musialem, bo do tej pory mialem pomaranczowa dyskoteke pod domem.

A co do zwarcia, to czy podczas uzywania kierunkowskazow, normalnego uzywania, badz wlaczenia swiatel awaryjnych, nie powinna wystapic taka sama sytuacja?

Ewentualnie czy podczas zwarcia nie powinny swiecic sie i kierunki i lampka wewnatrz?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie z moich obserwacji niejednokrotnie potrafi odjąć napięcia jednej żarówce dając więcej innej.

Więc to już musisz sam sprawdzić.

Nieraz widzę na drogach ludzi którzy np. hamując wyłącza się im postojowe.

I obydwa światła świecą jednakowo.

Albo jeszcze inne cyrki się dzieją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lenart89

Owszem, zwarcie objawia sie na wiele roznych sposobow. Jedne zarowki przestaja swiecic, inne (tak jak mowisz) powoduja dyskoteke i zapalaja sie wszystkie na raz. Ale jeszcze nie spotkalem sie z sytuacją, że zwarcie instalacji powoduje odciecie jednej sciezki a zapiecie drugiej.

Nie ukrywajac, na codzien jezdze Fordem, bo Agila jest Teściowej. W swoim Focusie w ciemno wiem czego, gdzie i jak szukac. Ale ten Opel, mimo iż wydaje sie prostą konstrukcją mechaniczną, ale nie daje mi najmniejszego znaku od czego zaczac.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najprostsze rozwiązanie to wyjąć bezpiecznik oświetlenia kabiny.

I sprawdzać co się dzieje.

Może masz problem z przewodami w przelotce którychś drzwi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności