Skocz do zawartości

Wymiana zaworu podciśnienia kolektora ssącego


Gość pablo811

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo811

Witam. Czy ktoś się orientuje czy jest dużym problemem wymiany zaworu podciśnienia wraz z czujnikiem w kolektorze ssącym w silniku Z16XE1?

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

TakiPB280485.jpeg

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym jeszcze nie robiłem.

Ale wydaje mi się że nie powinno być problemu.

Masz w rurce prostokątne wycięcie więc ja przypuszczam że ośka od klapek będzie miała kształt prostokąta.

Więc gdyby nawet po wyjęciu siłownika klapki zmieniły położenie to powinny je potem zmienić po założeniu ponownie nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś w stanie wyjaśnić na jakiej zasadzie działa ta gruszka wraz z zaworem w kolektorze ssącym? Co nią steruje, skąd dostaje sygnał że ma poruszać dźwignią i co to kontroluje.

Ja mam problem bo czujnikiem elektrozaworu pokazuje cały czas napięcia 0.1V dezaktywacja portu. Napięcie powinno oscylować przy otwartych klapach i zamkniętych od 0.3V do 4.7V.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

Gruszka wraz z czujnikiem03fc9ef56aa677c7c87485f86ad1a3ad.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wężyki.

Zasilanie gruszki podciśnieniem (wejście) i wyjście na ośkę.

Na zaworek do wtyczki podawany jest sygnał prądowy , który otwiera zaworek puszczając podciśnienie na gruszkę .

Wtedy gruszka poprzez dźwignię obraca ośką.

 

 

Sprawdź bezpiecznik FE26

 

2018-12-14_201226.png

Z niego idzie napięcie przewodem czerwono-niebieskim do wtyczki po lewej do pinu 2.

Z pinu 1 idzie sygnał przewodem brązowo-białym do sterownika silnika pin 7.

 

Druga wtyczka ( po prawej)

To wskaźnik pozycji położenia klap.

Przewód czarno-biały pin 3 w tej wtyczce to napięcie odniesienia 5V

Przewód brązowo zielony pin 2 to napięcie odniesienia niskiej wartości.

Przewód biały pin 1 to sygnał do sterownika pin 38.

 

 

Pin 3 i pin 2 napiecie niskie i 5 V dostają z czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym

 

Teraz ten czujnik

Pin 1 tego czujnika to napięcie odniesienia 5 V wychodzi ze sterownika pin 63

Pin 2                          to niska wartość napięcia odniesienia wychodzi ze sterownika pin 45

Pin 3                          to sygnał czujnik ciśnienia w kolektorze (zielono-biały) wychodzi ze sterownika pin 26.

 

2018-12-14_203307.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik FE26 znajduje się pod maską w skrzynce bezpieczników w pozycji 26 tak?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

 

Bezpiecznik sprawdzony. Jest dobry

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość pablo811

Witam. Odgrzeje kotleta bo znów mam problem. Mianowicie gruszka wymieniona wraz z kolektorem. 

Chwilę było ok. Ale: Napięcie początkowe 5V po uruchomieniu silnika. Podczas jazdy zaczyna oscylować 5V dodaje gazu spada na 2.7V puszczam gaz znowu na 5V. Po krótkiej jeździe zawiesza się na 2.7V i check. Wyłączne silnik znowu powraca do stanu początkowego. Ktoś coś kuma o co chodzi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.Podbijam temat. Czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten wskaznik położenia klapek? Gdy ruszam cięgnem napiecie w op comie nie zmienia się i stoi na 0.1 V .  Gdy odepne wtyczkę i podam napięcie na pin do kompa op com wskazuje napiecie 5 V takie jak na zasilaniu . Doszedłem że owy wskaznik jest chyba uszkodzony. Pokrętło od klapek ma 2 magnesy , a wewnatrz czujnika od strony wtyczki jest jakas elektronika.  Prosze o pomoc, bo borykam sie z błedem za niskiego napiecia dezaktywacji portu i szarpaniem w przedziale obrotów 1800- 2100 . 

Bez tytułu.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności