Skocz do zawartości

Elektryczna szyba w drzwiach kierowcy


Gość koper1948

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koper1948

Witam serdecznie, szukałem ale nie znalazlem. Moze cos nie tak szukam. A wiec. Moja Astra G 1999r. ma taki, ze szyba boczna od kierowcy opuszcza sie bez najmniejszego problemu, ale niestety nie podnosi sie. Wiedzialem o tym, ale sa inne wydatki. I pech chcial, ze dzisiaj przypadkiem opuscilem szybe na sam dol. I problem mam taki, ze teraz nie potrafie jej podniesc. Czy ktos ma lub moglby mi opisac jak podniesc ta szybe, jak to naprawic lub wymienic caly mechanizm? Nigdy tego nie robilem. W internecie znalazlem filmy innych aut i szybe do polowy opuszczali. Mozna sprawdzic na krotko silniczek, bo skoro opuszcza a nie zawsze podnosi, to moze elektryka? Pomozcie, bede bardzo wdzieczny. Niestety, mechanik na chwile obecna nie wchodzi w gre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/20/1-2/#7

 

 

 

Posprawdzaj przewody od włącznika ,czy nie przerwane.

W przelotce (gumowej harmonijce w drzwiach)

Zdjąć tapicerkę i sprawdzić czy włącznik sprawny.

Potem mechanizm czy działa na ostro.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koper1948

Co znaczy na ostro? Jezeli chodzi o przelacznik, to po wcisnieciu zamykania slysze " cykniecie " na przekazniku. Jest mozliwe, ze jak " czasem " dzialalo, to jest gdzies przerwany kabel, a dzisiaj calkowicie sie zerwal? Czy bedzie to wina strikte calego silniczka? No i czy masz jakis sposob, by recznie ja podniesc i zamknac na sztywno przy pomocy kolka czy cos? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostro to znaczy bezpośrednio z aku.

Ale jeżeli tego nie wiesz to lepiej może nie rób.

11 minut temu, koper1948 napisał:

est mozliwe, ze jak " czasem " dzialalo, to jest gdzies przerwany kabel, a dzisiaj calkowicie sie zerwal?

 

 

A o czym ja pisałem wyżej?

11 minut temu, koper1948 napisał:

No i czy masz jakis sposob, by recznie ja podniesc i zamknac na sztywno przy pomocy kolka czy cos? 

 

Wszystkiego się dowiesz gdy zdejmiesz tapicerkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koper1948

Wlasnie zdejmowalem dzisiaj tapicerke. Niestety, nie przyszlo mi to chyba z nerwow, zeby sprawdzic instalacje, tylko silowo probowalem. Co do podpiecia z akumulatora. Czy to, ze slychac przekaznik nie jest oznaka ze wszystko jest okej z elektryka i lepiej brac sie od razu za wymiane calego mechanizmu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik może cykać ale nie łączy i co wtedy?

Zdejmij jeszcze raz i sprawdź elektrykę.

 

Masz tam brązowy to masa - dajesz do minusa aku.

Niebiesko- żółty i szaro-żółty to sterowanie góra -dół.

Więc raz podajesz plus z aku na jeden a potem na drugi przewód.

I zobaczysz co się dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koper1948
32 minuty temu, adam1954 napisał:

Przekaźnik może cykać ale nie łączy i co wtedy?

Zdejmij jeszcze raz i sprawdź elektrykę.

 

Masz tam brązowy to masa - dajesz do minusa aku.

Niebiesko- żółty i szaro-żółty to sterowanie góra -dół.

Więc raz podajesz plus z aku na jeden a potem na drugi przewód.

I zobaczysz co się dzieje

 

Czyli wpiac sie w te wtyki jak z kostki kable dochodza? Dalej niestety nie jestem w stanie dojsc, bo wszystko pod blacha. A jak juz bym wyjal to jak bede mial nowy mechanizm

Edytowane przez koper1948

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koper1948
1 minutę temu, adam1954 napisał:

Ale najpierw rozepnij wtyczkę od mechanizmu.

To wiem :) a jak to nie podziala to wymiana rozumiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koper1948

Witam. Niestety, przyczyna nie znaleziona. Prad na krotko podany do miejsca wpiecia kostki i brak reakcji. Prad podany rowniez na wtyczke przelacznikow bezposrednio na piny. I to samo. Slychac cykniecie przekaznika i tyle. Brak reakcji. Wiecej nie jestem w stanie zrobic, przynajmniej nie bez wyjmowania calego mechanizmu ( tak ki sie wydaje ) Na wszelki wypadek poki mam to rozebrane i dostepne wymieniam caly zestaw, a poki co szyba podparta. Wiec wyglada na to, ze temat do zamkniecia, chyba ze ktos ma jeszcze pomysl jakis bez wyjmowania? Jak juz wyjme z drzwi caly mechanizm, to wloze nowy, zeby znow w to sie nie bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności