Skocz do zawartości

Meriva nie ruszyła, silnik stoi, auto na biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Dzisiaj moja Meriva odmówiła posłuszeństwa. Sprawa ciekawa ponieważ zawiozłem dziecko do przedszkola i nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy, natomiast po przedszkolu nie byłem w stanie w ogóle uruchomić auta. co gorsza, nawet nie byłem w stanie załadować na lawetę, ponieważ koła są zblokowane, tak jakby auto stało na biegu.

Wykluczyłem akumulator.

Czy sprawę rozwiąże elektromechanik z komputerem i odpowiednim oprogramowaniem diagnostycznym?

Czy może to coś gorszego?

Auto w (pół)automacie, 1.6

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paul-k napisał:

Czy sprawę rozwiąże elektromechanik z komputerem i odpowiednim oprogramowaniem diagnostycznym?

 

Tylko w ten sposób można odczytać błędy sterownia półautomatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

Jutro postaram się zorganizować jakaś lawetę z rolkami - ponoć tylko taka jest w stanie wciągnąć zblokowane auto.

W temacie dodam jeszcze, że literki oznaczające biegi migają a nie świecą się w sposób ciągły.

Podejrzewałem jeszcze bezpiecznik od rozrusznika, ale ten sprawdziłem i jest ok.

Pan od lawety stwierdził, że może to być problem z czujnikiem od pedału hamulca.

Gdzieś w sieci przeczytałem o możliwym problemie z płynem w skrzyni biegów.

Jest kilka tropów, napiszę jak sprawa się rozwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. znalazłem filmik na YT opisujący wg mnie to samo:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hQCxgR1vJ-k

 

To samo jest również opisane w książce którą otrzymałem razem z autem (niestety w języku niemieckim, ale obrazek pasuje to tych załączonych przez Ciebie i procedury z filmiku.)

 

Z czego wynika konieczność wymontowania akumulatora? czy korek jest zlokalizowany właśnie pod akumulatorem? Teoretycznie ma to sens, ponieważ akumulator jest od strony kierowcy czyli tam gdzie również jest sprzęgło.

 

Z filmiku zrozumiałem, że takie awaryjne uruchomienie jest tylko na krótki czas, aby np. dojechać do warsztatu. zgadza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu jest to awaryjne odsunięcie sprzęgła (wysprzęglenie) Pewnie też można odpalić auito.

Ale nie wiem , nie mam takiej skrzyni i nie próbowałem.

Możliwe że to jest opcja do wciągnięcia auta na lawetę.

W pełnych automatach jest blokada przy lewarku a tutaj jest to.

Ale w Tis nie pisze aby aku wyjąć.

 

 

Ten filmik też jest ciekawy

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, spróbuj odpiąć i z powrotem podpiąć kostki od easytronica czasami to działa. Możliwe też że uszkodził się sterownik albo któryś ze siłowników.  Czasami też pomaga kilkukrotne odpięcie akumulatora aż za którymś razem zaskoczy bo coś się zawiesiło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

Witam

 

Niestety. najprawdopodobniej spotkało mnie to samo :-(.

Identyczne objawy. Ciekawe, ponieważ w ostatnim czasie zauważyłem brak tylnego górnego światła stopu. W tym modelu (Meriva A) jest to linijka LEDowa, która nie działała wraz z wciśniętym pedałem stopu, ale nie była przepalona i miała połączenie ponieważ rozbłyskała na moment kiedy: 1. otwierałem tylne drzwi, 2. uruchamiałem samochód.

Czy to (brak świecenia przy wciśniętym STOPie) mógł być objaw powiązany z wadliwym czujnikiem?

 

Znalazłem na Youtube filmik jak wymienić czujnik - wygląda na nieskomplikowaną operację: wyjęcie wtyczki i wykręcenie czujnika - to potrafię zrobić sam :-).

Ale mam wątpliwości czy konieczne będzie podłączenie samochodu do komputera i skasowanie błędu czego już sam nie zrobię.

 

Z góry dziękuję za kolejne odpowiedzi w temacie.

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności