Skocz do zawartości

Uszczlka pokrywy zaworów 1.4 NEL


Gość Topper Herley

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Topper Herley

Witam

Czeka mnie wymiana uszczelki pokrywy zaworów, jednak oryginalna występuje tylko z pokrywą  Czy do silnika o kodzie 1.4 NEL 120 KM kod silnika 19ZA6404 występuje jakiś zamiennik samej uszczelki, czy jednak musze kupić ją z pokrywą?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Topper Herley

kontynuując podobno wg mechanika uszczelka różni się szerokością i ma jakieś kółka bo silnik jest innego rodzaju takie info uzyskałem czy to jest możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz kontynuować?

Dostałeś odpowiedź w postaci numeru części według katalogu i linka do sklepu w którym możesz kupić.

Co jeszcze?

Kupić ją za ciebie?

Wystarczy wpisać Vin do tego katalogu jaki podałem i wyjdzie ci jaką masz uszczelkę w swoim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2019 o 21:17, adam1954 napisał:

Co chcesz kontynuować?

 

Witaj, z chęcią rozwiążę także i moje wątpliwości, bo mam identyczną sytuację - cały silnik zachlapany olejem, po kilku minutach jazdy pod maską mam smażalnię frytek - dymi, smierdzi, a dodatkowo silnik łapie lewe powietrze.   

 

Magicy w ASO stwierdzili, że pokrywa do wymiany, gdyż był jakiś lift zrobiony na tym silniku i uszczelkę mam zintegrowaną z pokrywą zaworów. Koszt pokrywy - 1460zł plus robocizna...

 

Uszczelki mają kod - 55561429 oraz 55573747 - jak sprawdzić która jest dokładnie pod konkretny silnik?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, proszę o pomoc. Zarejestrowałem się tam, wpisałem wszelkie informacje odnośnie auta, wpisałem czego szukam zarówno po polsku jak i po angielsku i jedynie wyskakuje mi informacja o wysłanym zapytaniu. Nie potrafię się poruszać po tej stronie, a średnio mi się uśmiecha zaufać mechanikowi i wywalić lekką ręką 2tyś na pokrywę skoro można 150zł dać za uszczelkę...

 

Możesz zerknąć jaki kod uszczelki powinienem mieć do WIN W0LSH9EE8A4269656

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według twojego Vin

https://opel.7zap.com/pl/car/s10/e/1/35-1/?vin=w0lsh9ee8a4269656#4

 

Numer 4

Kopiujesz numer katalogowy 

55561429

w Google 

I pokazuje się 

https://www.google.pl/search?client=opera&q=55561429&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

I pierwsze z brzegu

https://www.autoczescionline24.pl/oenumber/55561429.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie.

 

Przy okazji jak już udało mi się gadzinę odpalić, to zanim zacząłem się dusić w garażu wyszło mi, że - grzybek w kolektorze jest obecny, ale za to odma pod pokrywą syczy i zasysa powietrze jak szalona, do tego korek wlewu oleju ledwo daje się wyjąć...czyli jednym słowem - pokrywa do regeneracji od razu? :wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności