Skocz do zawartości

Corsa lub Astra na dłuższe dystanse


Gość barbapapsky

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barbapapsky

Witam, planuję kupić samochód za około 20 000 zł. Będzie on zakupiony, zarejestrowany i użytkowany na terenie Niemiec. Roczny przebieg jaki planuję zrobić to 12 000 - 16 000 km, zarówno dojazd do pracy (30 km dziennie) jak i dalsze trasy (przejazd z zachodu DE do zachodu PL) będą biegły w większości przez autostradę (120-130 km/h).

 

Mam na oku kilka modeli, z Opli zastanawiam się nad Corsą D lub Astrą H. Przykładową Corsę 1.2-1.4 benzyna dostanę w młodszym roczniku/z mniejszym przebiegiem/mniejsze oplaty w DE ale czy na moje trasy nie będę zbyt mocno eksploatował tak małego motoru? Być może lepszym rozwiązaniem będzie np. Astra H 1.6.

Skupiam się bardziej na wyborze silnika benzynowego, lecz ostatnio po przeliczeniu rocznego przebiegu może lepiej wybrać diesla?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez barbapapsky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wybrał auto już z większym silnikiem jak mają być to trasy dłuższe i szybsze, przykładowo miejskie auta mają krótsze skrzynie, mniejsze przełożenia i pojemności, bo kto myśli żeby Corsą 1.2 jeździć 200km/h, są to auta miejskie. Nawet jeśli ktoś zaraz powie, że 1.2 czy 1.4 pojedzie szybko, to wtedy nie ma nic wspólnego z ekonomią i tym bardziej z dobrymi właściwościami jezdnymi. Benzyna vs Diesel: benzyna wybacza więcej błędów eksploatacyjnych związanych z obsługą silnika czyli wszystkie płyny i filtry, w Dieslu lepiej trzymać się wszelkich wymian na czas, a unikniesz większych problemów z silnikiem i osprzętem. I oczywiście Diesel mniej spali a będzie miał dostępny moment obrotowy już z niższych obrotów, czyli takie wyprzedzanie przysłowiowego TIRa, zazwyczaj odbywa się bez zbędnych redukcji biegów. Czy benzyna czy Diesel trzeba dbać, ale koszta naprawy Diesla są już spore i nie skończy się na 200-300zł. przy większych awariach. Byłem kiedyś bardzo za benzyną, ale teraz jak mam jechać benzyną poniżej 120-150km silnik wolnossący i pojemności 1.8L w trasę to się męczę, więc w to miejsce już wolę 1.7/1.9/2.0 diesla z turbiną. Turbo swoje robi w benzynie i w Dieslu. W DE jeszcze ważne te normy spalin w miastach, ponoć najlepsze LPG:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz się przymierzyć czy w Corsie masz dość miejsca na co potrzebujesz przewozić bo Astra jest większa. Jeżeli Corsa Ci wystarcza to wg mnie lepsze jest auto młodsze i z mniejszym przebiegiem za tę samą cenę. Sama mam Corsę E 1.4 i bez problemu na trasie możesz utrzymywać 130-140 km/h a pojedzie oczywiście więcej. Co do spalania to jeżeli nie chcesz diesla to najtaniej wyjdzie lpg. Mnie realnie wychodzi 7.5-8.0 benzyny 8.5-9.5 lpg przy jeździe miejskiej i na autostradzie w granicach 130-140, sam policz jakie to koszta. Robiłem już trasy po 500-600 km za raz ani kierowca ani pasażer zmęczenia specjalnego nie czuli, z tyłu nie wożę nikogo to nie wiem jak tam jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności