Skocz do zawartości

Wymiana wtrysków w fabrycznej instalacji


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, aniqwerty napisał:

Co to jest mdi i sps?

MDI - Multiple Diagnostic Interface czyli diagnoskop serwisowy. SPS - Service Programming System czyli system programowania serwisowego. Pracowałem w dwóch ASO Opla i zaręczam, że NIE MA KONIECZNOŚCI aktualizacji oprogramowania sterownika LPG po zmianie wtrysków z zielonych na pomarańczowe lub vice-versa. Była nawet kampania - wymiana wadliwych zielonych na pomarańczowe i była to WYMIANA bez programowania sterownika.

 

NIE MA MOŻLIWOŚCI REGULACJI LPG FABRYCZNEGO LANDI RENZO! Można jedynie regulować ciśnienie na parowniku i nic więcej!

 

PS

Zielone są dostępne, jak wcześniej pisano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKos Czyli mogę jechać do zwykłego gazownika i wymienić na takie same wtryski. 

Jest jakieś ryzyko, że po wymianie coś będzie nie tak? A jeśli będzie nie tak to co z tym dalej zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aniqwerty napisał:

Czyli mogę jechać do zwykłego gazownika i wymienić na takie same wtryski. 

Jak najbardziej. Robota na 15 minut max.

 

10 godzin temu, aniqwerty napisał:

Jest jakieś ryzyko, że po wymianie coś będzie nie tak? A jeśli będzie nie tak to co z tym dalej zrobić?

Zawsze jest jeśli się samemu nie diagnozowało. Jeśli podano w ASO że to wtryski to najpewniej takie błędy mieli, więc można założyć, że mają rację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski wymienione (wyglądały na mocno zabrudzone). Gazownik twierdzi, że wszystko jest ok. Za jakiś czas mam podjechać na sprawdzenie korekt.

Chyba dobrym pomysłem będzie wymiana filtra (ma już 15 000km). Gazownik zaproponował zamiast oryginalnego odstojnikowy. Dużo tańsza eksploatacja. Który brać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 24.03.2019 o 06:58, aniqwerty napisał:

Wtryski wymienione (wyglądały na mocno zabrudzone). Gazownik twierdzi, że wszystko jest ok. Za jakiś czas mam podjechać na sprawdzenie korekt.

Chyba dobrym pomysłem będzie wymiana filtra (ma już 15 000km). Gazownik zaproponował zamiast oryginalnego odstojnikowy. Dużo tańsza eksploatacja. Który brać?

 

Wymieniłeś na zielone czy pomarańczowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 17:01, ArKos napisał:

MDI - Multiple Diagnostic Interface czyli diagnoskop serwisowy. SPS - Service Programming System czyli system programowania serwisowego. Pracowałem w dwóch ASO Opla i zaręczam, że NIE MA KONIECZNOŚCI aktualizacji oprogramowania sterownika LPG po zmianie wtrysków z zielonych na pomarańczowe lub vice-versa. Była nawet kampania - wymiana wadliwych zielonych na pomarańczowe i była to WYMIANA bez programowania sterownika.

 

NIE MA MOŻLIWOŚCI REGULACJI LPG FABRYCZNEGO LANDI RENZO! Można jedynie regulować ciśnienie na parowniku i nic więcej!

 

PS

Zielone są dostępne, jak wcześniej pisano.

 

Mam w tym momencie założone czarne, a następcami czarnych są niebieskie, to czy mogę założyć niebieskie czy bezpieczniej było by założyć czarne ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności