Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chcę zamontować głośniki w tylnych drzwiach w merivie b, ale nie wiem jak zacząć rozbierać te drzwi. Są na spinki, zatrzaski? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też chętnie poczytam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam1954 dziękuję. W wolnej chwili postaram się ogarnąć i rozebrać te drzwi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez noels
      Szanowni forumowicze,
      czy ktoś z Was przerabiał może temat związany z następującymi błędami:

Mieszanka za uboga p0171
      Pozycja wałka rozrządu po stronie wylotu rząd 1 p0014

Opel Meriva B, 2011 r. 163 kkm, silnik A14NEL, LPG

Błędy pojawiają się zarówno przy jeździe na PB jak i LPG, nie włącza się tryb awaryjny, samochód zachowuje się normalnie. Nie słychać dzwonienia łańcucha. Dopiero rozpoczynam diagnostykę lecz wszelkie Wasze wskazówki miło widziane.

Jest jeszcze jeden objaw który muszę wziąć pod uwagę mianowicie charakterystyczny dźwięk metalicznego ocierania, występujący na rozgrzanym silniku, częstotliwość wzrasta wraz ze wzrostem obrotów.

Prezentacja dźwięku 1
      Prezentacja dźwięku 2

I na innym forum znalazłem trzy tropy.
      Pierwszy: łożysko sprężarki klimatyzacji - to by mi nawet pasowało gdyż jak załączę klimatyzację odgłos znika.
      Drugi: łańcuch rozrządu ocierający o metalową uszczelkę

Nie udało mi się ustalić czy w tych przypadkach występowały błędy, nie wiem też czy odgłos ma związek z błędami, jeśli pochodzi z łożyska klimatyzacji no to wiadomo, że nie ma to ze sobą nic wspólnego

Trzeci trop pochodzi z krótkiego filmu na YT i tam mowa jest już o błędzie p0014, natomiast komentarze są w języku greckim i tłumacz bardzo słabo to tłumaczy, cytuję:

Prezentacja dźwięku 3

Czy ktoś z Was przerabiał podobne problemy związane z powyższymi błędami ?

• Przez rangerek
      Witam

jestem sierotą bo odkręcajac lampę motylek wpadł mi za prawy boczek - próby jego wyciągnięcia nawet odkurzaczem spełzły na niczym
      czy ktoś może mi pomóc jak się dostać za boczek nie rozbierając pół samochodu?
    • Gość
      Przez Gość
      Posiadam Opla Merivę B z 2012 1,4 120KM. Od jakiegoś czasu zapala się mi check engine i gaśnie. Auto traci na mocy. Dziś z pomocą znajomego podpięliśmy się pod interfejs diagnostyczny i odczytaliśmy błąd - p1101.

Czy ktoś miał podobny problem? Czego dokładnie może dotyczyć ? Nie chodzi mi o odnośniki z googla, bo takowych się obczytałem... jednak być może ktoś spotkał się z takim problemem u siebie i udało mu się go sprawnie rozwiązać ?
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.