Skocz do zawartości

Gaśnie w trakcie jazdy


Gość VectraAnia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VectraAnia

Witam,

Posiadam vectrę b z 2000r 1.8. 16V, benzyna/gaz. Wytłumaczę  mój problem trochę łopatologicznie, ale jestem kobietą, która za bardzo nie zna się co do czego w samochodzie :P Samochód gaśnie mi w trakcie jazdy. To jest tak, jakby dwa kabelki połączone izolacją na chwilkę się odłączyły. Samochód pod względem mechanicznym - sprawdzony, świece, cewki - podobno wszystko gra. Więc mechanicy szukają pod kontem elektroniki. Wymieniony czujnik położenia wałka, zregenerowany sterownik silnika. Niestety problem wciąż nierozwiązany. Początkowo myślałam, że to wina gazu, jednak gaz odłączony, a samochód nadal gaśnie. Nie ma znaczenia, z jaką prędkością się jedzie. Często jak samochód zgaśnie w czasie jazdy, odpala za 3,4 razem. Samochód potrafi przejechać 10km i jest wszystko w porządku, a czasami na odcinku 3km zgaśnie 4 razy. Czujnik położenia wału również został podkładany - i oczywiście nic z tego.

Przed tym, jak zaczął samochód gasnąć, cały olej wyrzuciło mi do góry. Wszystko wyczyszczone, masa uszczelniająca poszła, mechanik (nie jeden) powiedział że wszystko jest ok.

Czy ktoś z Państwa miał taki problem? Być może taki temat już kiedyś był, za co z góry przepraszam, ale ja nie wiem do kogo mam się udać, gdzie szukać przyczyny gaśnięcia. Samochód jest właśnie o trzeciego mechanika... Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł co dolega mojej vectrze to proszę pisać.

Pozdrawiam serdecznie

VectraAnia

Edytowane przez VectraAnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, VectraAnia napisał:

Przed tym, jak zaczął samochód gasnąć, cały olej wyrzuciło mi do góry.

 

Co oznacza to stwierdzenie że wywalał  olej do góry?

 

Napisz jeszcze czy gaśnie na LPG czy obojetnie czy jest na LPG czy na PB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VectraAnia

Wyciekł mi cały olej, poszła uszczelka pod klawiaturą.

Nie ma różnicy czy jadę na benzynie czy na gazie. Gaśnie i na tym i na tym :(

Edytowane przez VectraAnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności