Skocz do zawartości

astra c16nz - silniczek krokowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

grzybek w krokowym owszem da sie wyciagnac palchami ale sie tego nie robi.

ja mój czyściłem w sposób

zalałem wd 40 po 1h wziolem kompresor i trochę podmuchałem następnie wypucowałem

efekt jest :)

 

jak odpalisz auto masz wysokie obroty? hmm moze poprostu chodzi ci o to ze zaraz po odpaleniu przez kilka sekund silnik prauje na ssaniu

 

a jeżeli ci sie wiesza na wysokich obrotach i nie spada( na luzie) to sprawdź sobie stan przepustnicy tam tez może być troszkę syfu i powodować takie objawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Dzięki "astra92" Dzisiaj ponownie zalałem go benzyną i po wysuszeniu muszę go przedmuchać kompresorem. Co do przepustnicy to chyba też musze się jej przyjrzeć. Uszczelki przepustnicy powinno się wymieniać na nowe?, jeśli tak to ile ich potrzebuje, dodam jeszcze że posiadam gaz więc dochodzi jedna uszczelka więcej o ile się nie mylę.

Jeszcze jedno pytanko uszczelkę pod gruchę od monowtrysku też da się dokupić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelkę pod gruchę da się dokupić

jak chcesz wymienić komplet uszczelek na przepustnicy to potrzebujesz 2 uszczelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Dzisiaj przeczyściłem całą przepustnicę zespół wtryskiwacza i silniczek krokowy i zresetowałęm komputer. Po odpaleniu okazało się że silnik ma tylko 500 obr. Silniczek krokowy wg mnie mało reaguje bo po wykręceniu i przekręcaniu zapłonem cofa się i wysuwa ok 1mm (ile powinien??) Ponadto nie ma różnicy czy go wykręce na max czy wkręce auto ma zawsze 500 obr Podciągnąłem troszkę linkę gazu i ma ok 900 ale to nie jest rozwiązanie.

Co koledzy drodzy proponujecie, zakup krokowca na allegro czy może podjechać na szrot i włożyć na próbę?? chociaż ten mój pewnie i tak już jest złom

Poradzcie coś.

 

[ Dodano: Wto Lip 27, 2010 11:19 ]

Dodam żew komputer po odpięciu wtyczki silniczka krokowego nie pokazuje błędó czy tak ma być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łukasz682

jedż na szrot i za parę groszy kupisz krokowca i sprawę załatwi jak tak to kupisz nowego koszt około120 pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Poroblem z 500 obr rozwiązałęm, okazało się, że jak czyściłęm przepustnicę źle założyłem uszczelkę między przepustnicą a mikserem do gazu. Na p0ierwszy rzut oka wydawało się, że nie ma różnicy i jak składałem całość to uszczelką zatkałem kanał powietrzny od silniczka krokowego i powietrze na wolnych obrotach nie miało jak lecieć.

Silniczek krokowy założyłm nowy ale obroty ia tak powyżej 3000, chociarz czasami jest ok. Krokowiec działa bo łądnie się chowa i wysuwa i jak włącze obciążenie elektryczne to podnosi obroty. Coś jest nie tak, że wyjściowo go ustawia w złą pozycje przy odpaleniu, choś w czasie jazdy też potrafi go przytkać. Myśle czy by może nie impulsator bo kiedyś przycinała mi się linka i wyskoczył taki błąd. Dolot sczczelny bo sprawdzałęm organoleptycznie i psikałem placki-em. Może jeszcze złącza przy kompie podociskac, pomysłów brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności