Skocz do zawartości

astra c16nz - silniczek krokowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam...zastanawia mnie dlaczego jak przy chodzącym silniku odłącze silniczek to nic się nie dzieje...a samochód zapala normalnie i chodzi w maire dobrze...czy to znak że silniczek jest walnnięty???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lukiko, po odłączeniu krokowego teoretycznie tak jak z sondą powinien komp ustawić w tryb awaryjny czyli dobiera tak parametry żeby można było dotoczyć sie do warsztatu ale jeśli faktycznie masz uwalony krokowiec i nie ma żadnej różnicy to raczej oznaczało by że cały czas jeździłeś na awaryjnych ustawieniach kompa.Tak mi się wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko że dziwne jest to że silnik nie zmienia trybu pracy chodzi jak chodził a kontrolka się nie zapala.jednak jeśli odłącze cokolwiek innego np TPS to kontrolka od razu się zapala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowy ustawia się w jakiejś pozycji i odłączenie wtyczki tej pozycji nie zmienia, dlatego chodzi.

Spróbuj inaczej, odpal na zimnym i wtedy odłącz wtyczkę i czekaj na 90*, wtedy zobaczysz, czy ci będzie dobrze chodził, na pewno nie.

Co innego, jak byś miał zawór powietrza dodatkowego, jak ja, wtedy różnica po wyjęciu wtyczki jest widoczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

To i ja mam pytanko

Po wykręceniu silniczka krokowego podłączam go pod wtyczkę włączę stacyjkę

I tu pytanie czy ten stożek powinien się wysunąć:cry:

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja mam pytanko

Po wykręceniu silniczka krokowego podłączam go pod wtyczkę włączę stacyjkę

I tu pytanie czy ten stożek powinien się wysunąć:cry:

Pozdrawiam...

Tak. Stożek wysuwa się, a ja wyłączysz zapłon to wraca do swojego położenia (wsuwa się).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no i właśnie do tego dąrzyłem o co spytał andrzej...u mnie brak jest jakiejkolwiek reakcji po przekręceniu kluczyka...napięcia jakieś są na wtyczce...czy jest możliwe że krokowiec padł i ustawił się w pozycji nie stwarzającej dużych problemów???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie do tego dąrzyłem o co spytał andrzej...u mnie brak jest jakiejkolwiek reakcji po przekręceniu kluczyka...napięcia jakieś są na wtyczce...czy jest możliwe że krokowiec padł i ustawił się w pozycji nie stwarzającej dużych problemów???

Jest to możliwe. Jeśli masz możliwość podepnij inny krokowiec i sprawdź jego reakcję na włączanie i wyłączanie zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość marcin84

Witam

Sorry że odgrzewam temat ale opis pasuje zarówno do problemu jak i tytułu wiadomości.

Koledzy powiedzcie jak rozebrać sliniczek krokowy w silniku C16NZ i czy ktoś to kiedyś robił. Z obudowy wystają trzy metalowe bolce, które trzymają jego obudowę, czy jak je spiłuje to później złoże to do kupy?

Czy trzpień sliniczka powinien się dać wysuwać palcami bo u mnie da się jakiś 1 mm.

Problemem jest zawieszanie sięsilnika na obrotach oraz wysokie obroty po odpaleniu. Samo moczenie w benzynie nie pomogło i teraz chcę go dokładnie przeczyścić od środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności