Skocz do zawartości

silniczek reflektora


Rekomendowane odpowiedzi

Czesć

chcę kupić refletory valeo zwykly (nie soczewka) do corsy c 2006

 

Czy bedzie pasować silniczek regulacji z starej lampy ?

nie wiem co to za lampy. ponizej foty

corsa1.jpg

corsa2.jpg

corsa3.jpg

corsa4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Valeo masz numer katalogowy tutaj https://opel.7zap.com/pl/car/x01/p/8/4-1/. Ja do swoich nowych Valeo dokupiłem używane silniczki i śmigało. Warto końce, które wskakują w plastik w reflektorze przesmarować delikatnie białym smarem stałym. I najlepiej to zrobić na stole, bo po założeniu to katorga. Mi na początku nie wskoczyły do końca i później się męczyłem. U mnie oryginalnie były typu Bosch też bez soczewek i silniczki już w obydwu padły, a w jednym tylko na jedną pozycję wjeżdżał. Były zabudowane w reflektorze na stałe. Trzeba by porównać numery katalogowe tych co masz i tych do Valeo i porównać. Ale na moje oko to się różnią, bo Valeo są wkręcane w obudowę a te są przykręcane na dwie śrubki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz, nie wiedzialem o tej stronce.

znalazłem po nr katalogowym w allegro silniczek za 65 zl

ale pisze ze to jest do rocznikow 2000-2003

czy bedzie pasowac do lamp z rocznikiem 2004-2006 ?

Cytat

 

KOD TOWARU: 1207525

NAZWA: SILNIK REFLEKTORA OPEL CORSA C TYP VALEO

ZAKRES ROCZNIKÓW: 2000 - 2003

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reflektory się chyba tylko szkłem różnią. Ale jak kupowałem swoje Valeo, to miały różne numery katalogowe. LEWA : 088885, PRAWA : 088886 rocznik 2003-2006, na silniczki wziąłem numer z katalogu i pasowały.

Ja numery reflektorów valeo sprawdzałem sobie http://ows-cdn.tecdoc.net/valeo/home.jsp?server=3&time=18/4/2019-9:22:43#50eefdfdd82ee21b2d8e9e139491fc3a

Wyszukiwałem w katalogu (można zmienić sobie w ustawieniach na Polski) po roczniku auta i zarówno do 2003 jak i do 2005 wyskakuje ten sam silniczek 1207525.

Przedliftowe mają chyba więcej prążków na szkle a poliftowe mniej, są bardziej gładkie szczególnie przy kierunkowskazie. I chyba to tylko taka ich różnica. Niestety na allegro nie zapisała mi się historia zakupów silniczków a tylko reflektorów. Kosztowały mnie nówki po 180 zł za sztukę. Za silniczki używane dałem chyba po 20 zł za sztukę. Ale to było w 2017 roku. Warto po szrotach podzwonić. Oni te lampy rozmontowują na części pierwsze i silniczki sprzedają osobno.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topiq dzięki za ogromną pomoc. 

Jak piszesz że dałeś 180 zł za sztukę lampy to jaki był producent? 

Tyc czy depo ? Bo Valeo mają dużo wyższe ceny nawet mimo tego 2017 roku ...

 

I nawet się zastanawiam nad tym depo bo to zwykła lampa ....

Jakbym miał brać soczewkowe to już Valeo 

Edytowane przez JackM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał Valeo, lampy nówki ale przeleżały w magazynie chyba dość długo, bo pudełka były już co nieco wyblakłe. Najważniejsze, że były dobrze zapakowane i nie było na nich nawet drobinki kurzu. Rzadko się trafia taka okazja więc brałem od razu, bo moje były już tak wypalone i mleczne, że światło ledwo wydobywało się ze środka. Do tego co pół roku upalała się oprawka żarówki mijania. Taka wada fabryczna lamp AL i niewymienialne bez rozcinania obudowy silniczki. Mam je jeszcze w piwnicy do ćwiczenia polerowania lamp. Jak zepsuję to nie będzie żal ;) 

przed i po.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności