Skocz do zawartości

Spalanie w Astrze 1,6 ?


Marv

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

Zwracam się z pytaniem do was -planuje kupic Astre J z silnikiem 1.6 ,115 KM ,czy może ktoś z państwa napisac ile wynosi spalanie w miescie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

Astra H kombi z tym motorkiem u mnie waha się pomiędzy 6.2, a 7.8 litra (dojazd do pracy ok 17 km, jazda przez miasto i poza nim). Na autostradzie udało mi się zejść nawet poniżej 6 litrów ale rzadko po niej jeżdżę.

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070
Nie wierz w to.

Auto prawie półtorej tony i takie spalanie w mieście??

A jeżeli już się udało to jak wygląda sprzęgło?

Sprzęgło wygląda normalnie, głównie jeżdżę sam do pracy gdzie właśnie muszę pokonać dwa dość spore wzniesienia przez co spalanie wzrasta do prawie 8 litrów. Jeśli jeżdżę po w miarę równych drogach spalanie oscyluje pomiędzy 6 a 7 litrami. Ostatnio byłem z rodziną na Słowacji, wyszło ok 300 km i średnie zużycie na komputerze mówiło o ok 6 litrach co potwierdziło się przy tankowaniu do pełna bo, tak podczas tankowania też przeliczam średnie zużycie żeby nie było że tylko w to co komputer pokazuje wierzę. Poszukam zdjęć bo kiedyś robiłem zużycia to wrzucę. Samochód mam trzy lata i o dziwo sprzęgło jak sugerował przedmówca wygląda i pracuje normalnie, KZFR też działają, katalizator nie jest zapychany.... Tym motorem nie da się jechać poniżej 2 tysięcy obrotów więc nie nie zamulam auta, wręcz przeciwnie na autostradzie dostaje po tyłku bo jak już tam wjadę to Jadę ok 130-140 km/h a to wiąże się z obrotami rzędu ok 4 tysięcy.

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto ważące 1000kg

i na autostradzie jak nie zaszaleje to jest 7,5l

Jak zaszaleję, to spali wszystko, co mam w baku.

W mieście nie mam co liczyć na poniżej 10

Też mam blisko do pracy.
12 to jest tak delikatnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

Mój wujek miał 4 lata Chevroleta Traxa właśnie z tym motorem i ta sama skrzynią biegów. U niego spalanie wynosiło ok 10 litrów, a on jeździł praktycznie tylko w cyklu miejskim. Jechałem tym autem z Rzeszowa do Łodzi w lecie, klima całą drogę i zmieścił się w 9 litrach. Kolega Zafirą z 1.6 turbo mieści się w 10 litrach...

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam auto ważące 1000kg i na autostradzie jak nie zaszaleje to jest 7,5l Jak zaszaleję, to spali wszystko, co mam w baku. W mieście nie mam co liczyć na poniżej 10

Też mam blisko do pracy.

12 to jest tak delikatnie.

 

 

 

 

 

W marcu jechałem z okolic Rzeszowa do Krakowa i z powrotem. Ok 360 km z czego 90% autostrada. 5 osób i trochę rzeczy w bagażniku, prędkość +-130 km/h...Astra wyszła 7.6 litra.. Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

 

 

 

 

80920cec0b4d511b3168f7b657c73f8f.jpg5132bf2e6bd033783983a45898361697.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności