Skocz do zawartości

Lampka Check Engine Pytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam panow mechaników

 

Mam pytanie czy po przekreceniu kluczyka ale nie odpalaniu samochodu lampka od check engine powinna zgasnoac jak inne kontrolki czy dopiero gasnie po odpaleniu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

kontrolka check gasnie tak jak pozostałe tylko i wyłacznie po oddpaleniu, albo sie pomyliles albo masz cos zle w swoim aucie ze gasna ci kontrolki po przekreceniu kluczyka.

mechaników?? a sa tu mechanicy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sie pomyliles albo masz cos zle w swoim aucie ze gasna ci kontrolki po przekreceniu kluczyka.

część kontrolek gaśnie po przekręceniu kluczyka a nie odpaleniu auta,te które zostają, jak dobrze pamietam to check engine,ładowanie,ciśnienie oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam was serdecznie. Przepraszam, że piszę w tym temacie mam problem ale z ta kontrolka Check Engine ale nie taki jak pierwszy post. A mianowicie odpalam Corse (silnik mam 1,2)rok 1994 kontrolka gaśnie, jak samochód pochodzi na wolnych obrotach za jakąś minute włącza się ta kontrolka. Albo jak przejadę jakieś 15 km bądź przy prędkości około 85 km puszczę gaz też też się włącza. Co może być nie tak? Poratujcie radą

Z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki wielkie za kody ... do sprawdzenia kodu trzyma się razem dwa guziki na wyświetlaczu i wtedy powinno wyświetlić kod ? Jak dobrze robie to tylko wyświetlacz pokazuje mi "00 KMH" ... sądzę, że to wymiana oleju, choć olej zmieniłem tydzień temu.

Już sam nie wiem ... umówiony jestem z mechanikiem na przyszły tydzień mam wymieniać sportowe amortyzatory i sprężyny na normalne bo z tymi obecnymi to jazda dla mnie jest totalną porażka to mi ma sprawdzić wszystkie czujniki ... mam nadzieje, że pomoże i cosik znajdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś....

Guziczki na TIDzie się wciska chcąc odczytać błędy TIDa.

To, że pokazuje co 00km/h to chyba normalne bo wtedy samochód stoi?

Zewrzyj piny w złączu diagnostycznym, czytałeś w ogóle temat z linku voodoo??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wielkie dzięki ... no ciut namieszałem ... przepraszam za bałagan :(

przyznam się bez bicia, że z początku nie zrozumiałem za bardzo

raz jeszcze dzięki ...

 

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 23:40 ]

to znowu ja w tym samym temacie. Zapalał mi się "check" i nie gasł. Okazało się że czujnik temperatury jest padnięty, po wymianie "check" zapala się tak przy prędkości około 80 km/h i po jakimś czasie gaśnie, czyli ciut lepiej wcześniej nie gasł aż do zgaszenia silnika. Co może być nie tak ? A czy jak podepnę po komputra to błąd wykryje? pomóżcie bardzo proszę może jakieś sugestie ? A mam Corse 1,2 1994 rok.

 

Z góry dziękuje za rady i przepraszam, że odświeżam można powiedzieć stary temat ;)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam. Proszę o pomoc. Świeci mi się wspomniana lampka kontroli ukł. elektrycznego. Chodzi o Opel Corsa 1.2 (95r). Po uruchomieniu jest ok. Dopiero po przejechaniu kilku km zapala się franca jedna i gaśnie dopiero po wyłączeniu silnika. I później to samo z powrotem. Byłem na diagnostyce - pokazało błąd - prędkościomierz. Pomóżcie co robić, niedługo wybieram się nad morze z drugiego końca Polski i nie wiem czy to zostawić i jechać z tą kontrolką? Jedna rzecz jeszcze - kontrolka świeci się mniej więcej po zamontowaniu nowego radioodbiornika. Czy powodem może być złe podłączenie?Przecież na komputerze pokazało wyraźnie błąd prędkościomierza (wskazówka prędkości jednak chodzi bez zarzutu). Doradzają mi niektórzy aby wymienić cały licznik (prędkościomierz) wraz z obudową zamontować używany. Sprawa jest jeszcze czujnika. W tych oplach jest linka prędkościomierza, czujnik jest ponoć w obudowie licznika (mała płytka). Czy to prawda. Pomóżcie bo mnie już krew zalewa. Wydałem kupę kasy i nikt tego mi nie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności