Skocz do zawartości

Corsa D 1.2 XER tryb awaryjny brak bledow.


Gość damian374

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian374

Witam,
 
w aucie faluja obroty, uniwersalne OBD nie wykrywa zadnych bledow, swieci sie kontrolka auta z kluczem i auto jest strasznie slabe, kontrolki z kluczem nie idzie skasowac ELM327 

 

zaczelo sie od falowania obrotow jak auto stalo na biegu jalowym,

nastepnie wyskoczyl blad P0014 zostal wymieniony olej check engine skasowany, kontrolka z kluczykiem dlalej swieci, auto w trybie awaryjnym, przjechalem z 50km zadnego bledu nie wyrzuca, falowanie obrotow ustapilo

 

ale auto ciagle kuleje i kontrolka dalej sie swieci.

 

jakies pomysly?


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd do roboty. Być może łańcuch przeskoczył, być może czujnik zmiennych faz, być może koło zmiennych faz. Do zdiagnozowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian374
1 godzinę temu, ArKos napisał:

Rozrząd do roboty. Być może łańcuch przeskoczył, być może czujnik zmiennych faz, być może koło zmiennych faz. Do zdiagnozowania.

dzieki za odpowedz, to jakis czesty przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian374

Bede kontynulowal temat, w razie jak by ktos mial kiedys podobny problem.

Pomimo ze uniwersalny czytnik OBD nic nie wykrywal to po podpieciu pod OPCOMa pokazalo blad P0223-00 throttle position sensor 2 circuit high voltage

auto oddane do mechanika czekam na diagnoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0014 to pozycjonowanie wałka. Koło, łańcuch, czujnik...

P0223 to przepustnica, ALE spotkałem ten błąd przy uszkodzeniu pedału...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian374

Blad P0014 po wymianie oleju sie juz nie powtorzyl, czytalem ze zla gestosc oleju moze wywolywac ten kod

P0223 to narazie jedyny blad, nie da rady go usunac, tak jak pisalem auto jest juz w rekach warsztatu, jak bede cos wiecej wiedzial to dam znac.

 

podstawa przy diagnozie auta to dobry kabel, te uniwersalne nie widza wszystkiego,

btw straszenie ubogo jest informacji o oplach w sieci w porownaniu do vagow czy bmw z ktorymi wczesniej mialem doczynienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian374

Mechanik dzisiaj wymienil pedal gazu, niestety blad jak byl tak jest, powiedzial ze najprawdopodobniej rozkodowalo sie ECU? i skierowal mnie to innego "fachofca" (flashowanie ECU ponoc cena okolo 1500PLN)...

poczytalem troche o tym bledzie i z tego co rozumiem to pojawia sie on kiedy sensor na silowniku od przepustnicy wykrywa napiecie wieksze niz 4.7V dluzej niz 0,4sekundy.

 

do konca nie rozumiem czemu mechanik zdiagnozowal pedal, w kazdym razie z nowym pedalem i nieudana naprawa jestem 400PLN lzejszy

 

narazie odpuszczam mechanikow, zamowilem nowa przepustnice i bede walczyl sam.

 

Wszelkie sugestie, pomysly, bardzo mile widziene.

Edytowane przez damian374

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian374

pokontnuje swoj monolog,

sprawdzilem przepustnice zgodnie z tym filmikiem, na TPS 2 mam przerwe, coraz bardziej jestem pewien ze to jest przyczyna.

w poniedzialek mam dostac nowa czesc.

 

EDIT:
Znalazlem w okolicy uzywana przepustnice, wymienilem, i wszystko jest ok!

koszt 80PLN

 

radze uwazac na mechanikow...

 

Edytowane przez damian374

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności