Skocz do zawartości

Jaki koszt wymiany silnika 1.7 CDTI i sprzęgła w Meriva A 2004


Gość Piotr-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zdarzył mi się niedawno koszmar wszystkich kierowców, auto w trakcie jazdy silnie szarpnęło, zatrzymało się i już nie odpaliło. Do domu podholował mnie znajomy. Podejrzewałem rozrząd i nie myliłem się - oprócz niego słupek silnika do wymiany, bo oczywiście pogięło tłoki i zawory.. Ale to nie koniec problemów, już w trakcie wymiany silnika zadzwonił do mnie mechanik, że rozwaliło też sprzęgło i trzeba będzie wymienić na nowe. Niestety byłem na urlopie i nie byłem w stanie sprawdzić, czy facet nie ściemnia. Przy odbiorze mam dostać zużyte części i rachunki za nowe. Za naprawę mechanik podał mi kwotę z kosmosu. Ile powinna kosztować wymiana silnika, przełożenie osprzętu ze starego, rozrząd, kompletne sprzęgło z kołem dwumasowym i jego wymiana? Tak, wiem że to zupełnie nieopłacalne, ale mam auto rozkręcone w pizdu u mechanika, używany silnik kupiony wcześniej i właściwie jedyne rozsądne rozwiązanie to skręcić grata do kupy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła wtopa...tak mniej więcej podam ci ceny orientacyjnie od do samej robocizny. Wymiana silnika całego 500-1000zł, zabawa z osprzętem to myślę dodatkowo z 300-500zł, rozrząd 200-400zł, sprzegło 300-500zł, czyli sama robocizna bez części 1300-2400zł, wiem cena kosmos i myślę, że w tym przedziale się zamknie, tyle dobrze, że silnik wyjedzie z komory silnika to do wymiany rozrządu/sprzęgła i osprzętu będzie ekspresowy i lajtowy dostęp, teraz tylko pytanie czym mechanik dysponuję na warsztacie i czy zrobi wszystko za jednym zamachem czy będzie dłubał po godzinach i zejdzie mu od dwóch tygodni do miesiąca. Słupek silnika jakieś 1500-2500zł, rozrząd 200-400zł, sprzęgło z dwumasem 1500-2000zł. Droga impreza i podejrzewam, że przerośnie wartość samochodu, wolałbym sprzedać 1000-2000zł z opisaną usterką jak wsadzić w remont 5000zł, jeszcze koszta do 3000zł są akceptowalne przy takim segmencie auta. Kiedyś kupiłem Passata za 6000zł włożyłem w naprawy 6000zł, a po dzwonie sprzedałem za 1000zł. Takie to wszystko wdzięczne ;)

 

Myślę, że na forum taką rzeczywistą cenę poda ci nasz forumowicz Arkos, tylko napisz konkretnie jakie parametry ma auto silnik typ/rok/ itp.

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czy do Arkosa mam wysłać wiadomość na priv? Jeśli tak to jak znajdę kontakt do niego na tym forum? To mój pierwszy post na forum Opla.

Co do cen to słupek silnika dostałem za 1250 z dostawą kurierem - wymontowany z identycznego modelu, z przebiegiem podobno o 30k km mniejszym od oryginału. Za wymianę silnika miałem zapłacić 800zł, nie licząc oczywiście nowego  rozrządu, paska, napinaczy itd. Wstępnie mechanik mówił o 2.5-3k za całą operację wliczając silnik, co jeszcze było do przełknięcia. W momencie zakupu silnika na wymianę klamka zapadła, gdybym chciał auto teraz sprzedać jako uszkodzone i tak musiałbym zapłacić mechanikowi za poskładanie go do kupy. Niestety doszło sprzęgło z kołem dwumasowym, które wycenił na 2400, co moim zdaniem jest ceną z księżyca (na allegro nówki Luka lub Sachsa za średnio 1500). Przy obecnej wycenie kompletna naprawa wyniesie mnie blisko 6k, czyli mniej więcej wartość zakupu tego auta (bardzo podobnie do Twojego passata). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś drogo cię liczy z tą dwumasą i wymianą, podejrzewam że mógłby to zrobić wszystko za jednym zamachem a liczy jakby go składał i rozkładał przynajmniej dwa razy, no ale już dałeś do naprawy, bo skąd mogłeś wiedzieć co i jak, gdy nie zajmujesz się tym na co dzień. Wyślij priv do Arkosa. A ten komplet jest z wysprzęglikiem co mechanik kupuję? Też potrafi trochę kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności