Skocz do zawartości

Problem skrzynia Easytronic Astra GTC 1.3 CDTI


Gość Moni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

                Mam problem z moją ASTRA H GTC Diesel 1,3 rocznik 2006 model 2007 skrzynia Easytronik .

Jestem kolejną  właścicielką tego autka, którym jeżdżę od 2,5 roku.

Do tej pory nie było z nim problemów, aż do ubiegłego tygodnia.

Jeździłam cały dzień, postawiłam go na parkingu przez godzinę załatwiałam swoje sprawy.

Po powrocie uruchomiłam go.

Ustawiłam dźwignię na D i samochód przejechał parę metrów, następnie zatrzymał się.

Próby dalszej jazdy spełzły na niczym, okazało się, że ruszył tylko dlatego bo był mały spadek i na tym moja jazda się skończyła.

Zadzwoniłam po znajomego opisałam problem, stwierdził, że to może być sprzęgło lub skrzynia.

Ściągnął lawetę i przewieźliśmy go do znajomego warsztatu.

Po podłączeniu do komputera mechanik nie stwierdził błędów ( również brak wskazań przez kontrolki na pulpicie kierowcy).

Uznał że to pewnie usterka mechaniczna sprzęgła lub skrzyni i trzeba wszystko rozebrać, ale naprawy się nie podejmie bo to nie jego specjalność.

Jeżeli to sprzęgło to może wymienić, ale tylko na nowe, a i tak na regulację musiałby go gdzieś zawieść.

Moje pytanie, czy ktoś miał taki problem i jak sobie z nim poradził.

Oraz czy może mi ktoś polecić dobrego i zaufanego mechanika w Warszawie lub okolicy.

Ponieważ jest to samochód prawie trzynastoletni, nie chcę iść w nie wiadomo jakie koszty.

Proszę o pomoc, sprawa pilna, jestem studentką w trakcie praktyk.

W przypadku pytań chętnie udzielę dodatkowych informacji.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dziękuję za informację, przejrzałam wpisy w temacie warsztaty w W-wie i okolicy z 2009, różne opinie

2) Co się wyświetla na wyswietlaczu? Jak wspomniałam, nie ma żadnych błędów.

    Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy jak włączysz D co się pokazuje?

 

 

I druga sprawa.

Spróbuj zrobić reset sterownika.

Odłącz klemę plus na godzinę.

Pamiętaj że jeżeli masz radio z kodem to trzeba będzie go wpisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Silnik uruchamia się bez problemu, gdy przełączam na D nic się nie dzieje, nic dodatkowo się nie wyświetla, silnik pracuje, reaguje na pedał gazu.

Na razie resetu nie mogę zrobić, bo samochód stoi w warsztacie i nie mam do niego dostępu przez długi weekend

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracam do tematu po długim weekendzie.

Zrobiłam rozeznanie w sprawie naprawy mojego autka.

Na dzień dzisiejszy nikt nie chce podjąć się naprawy, co najwyżej mogą zrobić pełną diagnostykę i nic poza tym (laweta + diagnostyka około 400-600 zł) to tyle co za wymontowanie silnika ze skrzynią i inspekcją na żywo w warsztacie gdzie aktualnie stoi.

Mechanik zadeklarował, że po odłączeniu skrzyni i obejrzeniu elementów może spróbować coś zrobić.

Przed demontażem zespołu silnika i skrzyni chcę poprosić by spróbował wykonać reset po odłączeniu akumulatora, ale nie mam informacji czy to jest radio z kodowaniem.

Może ktoś wie czy radia montowane fabrycznie w tym modelu były zabezpieczone kodem.

Jest to ostatnia szansa przed demontażem

Czy po takim resecie, jeżeli autko będzie mogło poruszać się samodzielnie (naprawiło się) trzeba wykonać dodatkową diagnostykę i regulację ?

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności