Skocz do zawartości

Zalaczanie sie wentylatora


Gość Signal.600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Signal.600

Witam.

Meriva 2009 w benzynie 1.8 zauwazylem dzis ze zalaczam sie zaraz po odpaleniu wentylator. A sam samochodz jak by sie zbieral dopiero przy wiekszych obrotach niz wczesniej. Nie ma tego co wczesniej.

Wentylator zalacza sie na chwile i przestaje za chwile znow i przestaje. Auto stalo cala noc na dworzu od rano rano odpalilem i to sie zadziala. Temperature silnika pokazuje nieco powyzej 90 st. 95 gdzies te okolice.

To walniety czujnik tempertury, termostat, zapowietrzyl sie uklad chlodniczy? To chyba jedne z delikatniejszych wrozb. Komputer diag. nie pokazuje bledow.

 

Ps. Przejechalem na Orlen od siebie z domu to jest jakies 3-4 minuty drogi (zaraz rano po odpaleniu) i juz zlapal 80 st C, w czasie jazdy normalnej po miescie lekko ponad 90 st C.

Edytowane przez Signal.600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Wygląda na zwarcie w czujniku. Sprawdź jutro rano. Temp silnika przy 52 deg to granicą bulu dla ręki np na wężu nagrzewnicy. Skoreluj że wskazaniem. Uwaga nie chlodnica bo wiadomo co robi termostat. Czujnik w tym motorze to wymiana trywialna. Zajrzyj też do wiązki czujnika stojąc przodem. Do motoru czujnik jest w termostacie obok pokrywy rozrzadu z lewej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Signal.600

Dziekuje.

Meriva od rana stala. Wiec na wieczor juz ja odpalilem na zimnym, to po odpaleniu pare chwil i zaraz zalacza sie wentylator. Pozniej wylacza i za pare chwil znow zalacza sie. Pracuje tak z pauzami i niedlugo sie kreci. W sumie zauwazylem tez za ustawiajac na 16st C w kabinie nawiewy to dmucha o wiele chlodniejszym powietrzem niz 16 st. Albo mi sie zdaje w te upaly. Bo to nie powinno byc ze po powietrze w srodku ustawiajac na 16 st C jest letnie, podobne z zewnatrz ale nieco ochlodzone przez jazdę i szybkosc? Bo to przeciez AC nam schladza. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Signal.600 napisał:

W sumie zauwazylem tez za ustawiajac na 16st C w kabinie nawiewy to dmucha o wiele chlodniejszym powietrzem niz 16 st. Albo mi sie zdaje w te upaly.

 

Nie patrz na zdawanie się tylko sprawdź termometrem jaką masz temp. w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Signal.600

Witm znow.

Bylem u mechanika znajomego udalo mi sie wcisnac na diagnoze jego komputerem. Stwierdzil walniety czujnik temp. silnika. I kazal go wymienic.

Nigdy sie nie bawilem w to

 Znalazlem go lecz jak go odpiac boje sie ze cos polame. Tam jest taka jak by blokada niebieska ja trzeba przesunac czy wystarczy nacisnac na czarmlny zatrzask po prawej i wyjdzie? Bo probowalem i ciezko. Dorzucam foto.

 

Klik 20190831-121813.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Signal.600

Tak jak przeczuwalem ze ulame tak ulamalem i teraz wtyczka nie robi KLIK, teraz wtyczka z wiazka do wymiany czy sama wtyczke mozna gdzies dokupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Nie dygaj ona nie spadnie. Radzę nie ciąć instalacji wymieniając wtyczkę. Będzie siedzieć i bez klikania. Też już takich kilka mam w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności