Skocz do zawartości

VC 3.2 dziwny dźwięk przy wciskaniu gazu...


Gość amiga

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wsiadam do samochodu, odpalam i moje uszy słyszą podobny dźwięk jak za dziecięcych lat miało się przyczepione wieczko z lodów przy rowerze (obcieranie o szprychy), które wydawało charakterystyczny dźwięk... :)

Po paru minutach prób w czasie jazdy okazuje się, że dźwięk powoduje wciśnięcie gazu.

Nagrałem dźwięk, który w jakimś tam stopniu oddaje to, co słychać. Miał, ktoś podobnie?

- czy macie jakiś pomysł od czego zacząć sprawdzanie?

53882.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ja37 napisał:

A pod maskę zajrzałeś?

Obadaj, czy pasek osprzętu nie zaczepia o coś.

I filmik wstaw na YT i daj link.

Tak pod maskę nawet jakiś czas temu zaglądałem.

 

Nic nie widać, aby było niepokojące, a szczerze do tego to do końca ciężko opisać gdzie to konkretnie wali... słychać jakby po stronie pasażera...

- delikatne wciśnięcie gazu można powiedzieć, że prawie nic nie powoduje, a im więcej gazu tym większy hałas

Edytowane przez amiga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po stronie pasażera jest pasek osprzętu właśnie.

Może siadła poduszka silnika, może kompresor klimy hałasuje, może alternator.

Najlepiej by było zdjąć pasek i zobaczyć bez paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ja37 napisał:

A po stronie pasażera jest pasek osprzętu właśnie.

Może siadła poduszka silnika, może kompresor klimy hałasuje, może alternator.

Najlepiej by było zdjąć pasek i zobaczyć bez paska.

Ma kolega rację... teraz po odpaleniu nawet słychać bez dodawania gazu (ciszej oczywiście), że jest klekot odpowiadający jednemu obrotowi i następny...

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to nici na górnej obudowie, a potem zauważyłem, że od dołu jakby paska leci delikatny dym. Po wyłączeniu widać w jednym miejscu uwalony pasek nie na całej długości, ale jednak.

- mam nadzieję, że to tylko to i nic innego nie sprawiło, że pasek zaczyna się uwalać z jednej strony

 

Bardzo Ci dziękuję za nakierowanie, bo miałem już jutro jechać na diagnostykę silnika.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ja37 napisał:

Jak nici idą, to po zdjęciu paska obadaj wszystkie kółka, może głupi napinacz ma już dość.


Wielkie dzięki... nie wiem, czy uda mi się jutro na tyle zadziałać, że wymienię, ale na 100% napiszę po wymianie, co i jak.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak może głupio się spytam, wymieniałeś kiedyś ten pasek?

Bo może po prostu ma dość i się zaczął rozsypywać i jego resztki/nitki hałasują.

Ale kółka tez obadaj, wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ja37 napisał:

A tak może głupio się spytam, wymieniałeś kiedyś ten pasek?

Bo może po prostu ma dość i się zaczął rozsypywać i jego resztki/nitki hałasują.

Ale kółka tez obadaj, wszystkie.

 

Kolega mi zabił przysłowiowego klina :)

Sam osobiście tego nie robiłem..., a jedynie filtry, świece, oleje

 

Samochód mam od ponad 2 lat i teraz pytanie, czy i kiedy poprzedni właściciel to robił.

Nie jest wykluczone, że przyszedł na niego czas. Nie mniej będąc już w czasie wymiany zostanie sprawdzone, co z napinaczem, bo przy okazji można byłoby go również wymienić jak niedomaga - koszt w sumie nie jest duży.

Nie ukrywam, że czoło mi się wczoraj spociło, bo na dniach mam też do podbicia przegląd i strach w oczach, że coś z silnikiem, a to po pierwsze czasochłonne jak i kaso chłonne :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności