Skocz do zawartości

Pytanie o felgi TSR


Gość Pjotras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak sobie szperam po necie szukajac felg i opon i natrafiłem na takie coś.

 

felgi TSR BRNO 15" lub ewentualnie 16".

 

Co sądzicie o tej firmie, jakie opinie? Czy miał ktoś coś tej firmy?

 

Nawet pasowały by do astry G, ale jest jeden problem który mnie nurtuje.

a mianowicie chodzi o System "VARIFIT" zastosowany do tych felg. Czy to jest bezpieczne te tzw "pływajace otwory"??

 

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi :(

 

EDIT:

A i jeszcze pytanie z innej beczki:

Czy znaczki: pojemność silnika i logo opla na tylnej klapie można bezproblemowo usunąć czy trzeba chirurgicznie, a potem łatać szpachla i farba??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TSRy ale ascari mialem kupywac brno ale padlo na te pierwsze. oba typy maja plywajace otwory i jak narazie nie narzekam jest okej. Oczewiscie mam 16"- koszt 1150 zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam TSR i właśnie Brno ale niestety 15" spieszyłem się i tak wyszło. Bardzo sobie je chwalę samochód ładnie na nich wygląda. Żadnych problemów nie miałem. Tu masz link jak to wyglada mniej więcej: http://forum.opel24.com/astra-g-16-16v-twinport-vt13487.htm

 

Nawet pasowały by do astry G, ale jest jeden problem który mnie nurtuje.

a mianowicie chodzi o System "VARIFIT" zastosowany do tych felg. Czy to jest bezpieczne te tzw "pływajace otwory"??

Tam jest napisane: "w felgach z rozstawem śrub od 5x108 do 5x120.". W Astrze masz 4x100 więc będziesz miał chyba normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle nieźle, ale jakie masz kapcie?? bo mnie sie wydaje ze masz profil 60?

 

ja planuje 50 lub 45 zależy jaka felga mi podejdzie finansowo 15" lub 16"

Tam jest napisane: "w felgach z rozstawem śrub od 5x108 do 5x120.". W Astrze masz 4x100 więc będziesz miał chyba normalne.

no nie wiem jeszcze czy będę miał 4 czy 5 otworów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif astrę będę miał na dniach to sie okaże http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cool.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varifit system - regulowany rozstaw śrub . Felga ma regulowany rozstaw śrub poprzez zmianę zestawu mocującego w skład którego wchodzą pierścienie centrujące, śruby lub zamiennie nakrętki. Rozstaw śrub ustawia się na mimośrodach obrotowych obracając je znacznikiem wg instrukcji która powinna być załączona do felg. To wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszytko ok, ale czy to jest bezpieczne?? bo o tzw pływających śrubach tez słyszałem i że one mogą wpływać znacznie na bezpieczeństwo..

 

a koledzy jak jest z tymi znaczkami na tylnej klapie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszytko ok, ale czy to jest bezpieczne?? bo o tzw pływających śrubach tez słyszałem

Wszystkie felgi z pływającymi śrubami jakie przerabiałem miały róznicę w otworze 2mm i to jest na pewno bezpieczne.Jesli ktos mysli,że róznica jest od 108 do 120,to jest w błędzie.Chodzi zapewne o to,że felga ma 10 otworów na śruby i 5 niepotrzebnych sie zaslepia plastikiem.

Aj ,pomyłka takiego systemu nie miałem w łapie,ale faktycznie obraca się mimosrody i jest gicio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy a wie któryś jaki jest w tym Brno ten otwór centrujący bo ja mam ale nie chce mi sie ściągać i mierzyć! Dałoby radę założyć do Seata tam jest chyba 57,1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszytko ok, ale czy to jest bezpieczne?? bo o tzw pływających śrubach tez słyszałem

Wszystkie felgi z pływającymi śrubami jakie przerabiałem miały róznicę w otworze 2mm i to jest na pewno bezpieczne.Jesli ktos mysli,że róznica jest od 108 do 120,to jest w błędzie.Chodzi zapewne o to,że felga ma 10 otworów na śruby i 5 niepotrzebnych sie zaslepia plastikiem.

Aj ,pomyłka takiego systemu nie miałem w łapie,ale faktycznie obraca się mimosrody i jest gicio.

no to mnie uspokoiłeś http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif najprawdopodobniej wpadną te tsr'y brno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności