Skocz do zawartości

corca c 1.2 2004. problem z alarmem. popsuty kluczyk. naprawiony, ale przez alarm nie mozna odpalic auta.


Gość thomasej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z corsą. Pożyczyłem auto znajomym. Kluczyk od centralnego otwierania był wyrobiony. Żona znajomego nie mogąc otworzyć auta naciskała drugim kluczykiem. Zerwała mikrochipy. Zamówiłem części. Przylutowali mi mikrochipy. Ale płytka pilota była poza baterią ok 10min. Stąd muszę ponownie synchronizować nadajnik jak piszą w instrukcji. Nie mogę tego zrobić, bo samochód miał wstawiony alarm fabryczny. Gdy otwieram auto z kluczyka, włącza się alarm.Postępuję zgodnie z krokami synchronizacji nadajnika. I nie mogę zaprogramować pilota. Wniosek: albo pilot po lutowaniu się nie nadaje, albo nie mogę dokonać synchronizacji przy włączonym alarmie. W aucie działa immobilizer więc nie mogę  nic zrobić z samochodem. Otwieram kluczem włączam alarm. Uruchamiam z klucza odcina paliwo. Z alarmem mogłem zrobić tyle, że w kostce przy bezpiecznikach wyłączyłem kluczykiem dźwięk alarmu. 

Samochód jest stary. Tak na prawdę nie potrzebuję tego alarmu. Co zrobić, by go odciąć? Do mechanika chciałbym przynajmniej dojechać. Sprawdzałem bezpieczniki z instrukcją Może choć wyjąć bezpiecznik od immobilizera? Na będę udawał, że znam się na autach, ale zależałoby mi nie wkładać już w tego staruszka pieniędzy. Jest może coś co sam mogę zrobić

Pozdrawiam 

Jeśli znajdzie się życzliwy to dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak będzie załączony alarm to nie zakodujesz kluczyka. Tym bardziej jak jest to fabryczny. Alarm musiałby być wyłączony z pozycji pilota i wtedy można otwierać i zamykać auto kluczykiem poprzez zamek centralny, pierwsze co trzeba dezaktywować alarm, można spróbować poprzez rozłączenie kilkukrotne na klemie akumulatora, może jest szansa że przy 1/2/3 razem po przyłożeniu klemy rozłączy się alarm, nie będzie działała syrena i migały kierunki czy światła wtedy można spróbować kodować kluczyk w stacyjce. Z tą klemą to zdjąć i zaraz założyć, aby zwarcia nie robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie. niestety nie udało się w ten sposób dezaktywować alarmu. może ktoś ma inne pomysły. alarm z tego co mi mówi rodzina od której kupowałem fabryczny.

Edytowane przez thomasej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat ciężki jeżeli masz immo fabryczne plus alarm fabryczny jest to wszystko zsynchronizowane. mechanicznie auto otwierasz  grotem i w tym momencie immo jest ON i alaram jest ON więc nie przeprowadzisz adaptacji ze względu bezpieczeństwa immo nie da się wyłączyć poprzez np bezpiecznik on znajduję się w sterowniku hmmmm na szybko będzie ciężko z tego wybrnąć przerabiałem ostatnio podobny temat zostało tylko usunięcie immo fizyczne Ale... zobacz na swoje schematy to jak coś wymyślę to podrzucę 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności