Skocz do zawartości

Test ksenonów.


Rekomendowane odpowiedzi

No to jeden problem z głowy. Teraz pytanie co jest nie tak z poziomowaniem. Nie działa przy obciążeniu tyłu. 

Szkoda, że żaden właściciel Antary nie wypowie się jak to jest z tym testem po włączeniu oświetlenia.

Są marki, w których nie wykonuje się test. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja u siebie żadnego testu nie widzę. A z "komputera" mogę opuszczać i podnosić w znacznym zakresie.
Tyle, że w prawym mam hałas i tak, jak pisałem, cały czas podczas jazdy się ten prawy reflektor odzywa.
Ale przy starcie żadnego testu góra-dół, a tym bardziej na boki nigdy u mnie nie było, jeżdżę Antarą 1,5 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas dwóch. Jakby jeszcze ktoś potwierdził ten fakt byłoby idealnie.

Ja mam zamiar odłączyć ramię czujnika i ręcznie go poruszać górą- dół. Ciekawe czy coś się zadzieje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Odłączyłem ramię i zero reakcji. Teraz zostaje diagnostyka.

Czy moduł AFL nie jest przypadkiem zintegrowany z BSI czy inaczej modułem komfortu?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w prawej lampie, we wnętrzu, tej w której hałasuje silniczek był przecięty przewód odpowiedzialny za poziomowanie. Nawet o tym nie wiedziałem (jestem 2 właścicielem), dopuki nie wykonałem testu przy pomocy interfejsu diagnostycznego.
Może u Ciebie też reflektory hałasowały i zostały unieruchomione w ten sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maniek1111 napisał:

Czy moduł AFL nie jest przypadkiem zintegrowany z BSI czy inaczej modułem komfortu?

A nie można przeczytać, co się pisze w tym temacie?

W dniu 20.09.2019 o 19:31, ArKos napisał:

Moduł AFL jest zintegrowany z przetwornicą, jest na reflektorze od dołu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można. Tylko nie bardzo mi to pasuje. Dlaczego? Dlatego, że z przetwornicy wychodzą tylko przewody to palnika oraz wchodzą zasilające przetwornicę. 

Nie bardzo wiem jak może to sterować pozycjonowaniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozbierałem reflektor w celu diagnostyki głośnego silniczka i na pewno w module xenonu nie ma nic do poziomowania.
Siłownik jest sterowany przez złącze reflektora.
U mnie po włączeniu zapłonu reflektory minimalnie się regulują.
Silownik ma w sobie płytkę z elektroniką i na niej potencjometr suwakowy oraz silniczek z przekładnią. Po poprawieniu lutów, psiknięciu w suwak i ponownym zlożeniu całości już nie mam hałaśliwego poziomowania przez cały czas podczas jazdy, a jedynie hałas jest po załączeniu zapłonu i gfy jest potrzeba poziomowania.
Hałas to luz na wirniku silniczka gdy się obraca.
Nie znalazłem tego siłownika do Antary, ale kupiłem podobny do Cobo/Corsy za 40zł. Wewnątrz też jest podobnie zbudowany. Jeszcze nie próbowałem wymiany, ponownie trzeba rozklejać lampę. Zdjęcia oryginału, który u mnie hałasuje.deada24799204034292ce24567054253.jpgdbab1a571ec74f9fba9222430e7fad19.jpg1be95cb81f85712dbff88eac9d7738ce.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności