Skocz do zawartości

ASTRA H Problem z drugim i czwartym biegiem


Gość turbokoala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość turbokoala

Witam forumowiczów.

Posiadam problem z skrzynią w mojej Astrze, którego nie mogłem znaleźć w sieci. Nie jestem w stanie delikatnie wbić drugiego biegu - wchodzi on na miejsce jednak po chwili wyskakuje wraz z zgrzytem. Dopiero przy mocniejszym szarpnięciu lewarkiem drugi bieg udaje się wrzucić. 

Jakby tego było mało przy wczorajszej podróży skrzynia zablokowała się i nie byłem w stanie nawet mocnym szarpnięciem wbić drugiego i czwartego biegu. Samochód postał noc w garażu i wszystko wróciło do 'normy' - problem jedynie z drugim biegiem, który można wbić siłą.

Czy to kwalifikuje już skrzynię do wymiany?

 

Przeszukałem Allegro w poszukiwaniu nowej skrzyni. Pasuje ta: https://allegro.pl/oferta/skrzynia-opel-astra-h-zafira-b-f17-c374-1-6-1-8-8475228751

Sprzedający jednak posiada ją bez wybieraka i wysprzęglika. Jak sprawdzić czy mój osprzęt, którego w tej skrzyni nie ma będzie pasował i czy nie jest uszkodzony?

Moja Astra: Silnik: Z16XER 
Skrzynia: F17 manual

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Moze na poczatek popraw wybierak na kanale bo moze wkladanie biegu jest ograniczone koszem w kabinie. Ale to wtedy byla by przypadlosc tylko drugiego biegu, tym niniej warto sprawdzić.
Co do wymiany to wybierak u ciebie jest raczej dobry i do przelozenia z twojej skrzyni, a prosto sie to robi z zewnatrz jak skrzynia byla by wyjeta.
Czy jesteś pewien że dobra skrzynię wybrałeś? Coś mi się wydaje że do twojego samochodu będzie f17c394. Ta którą wybrałeś będzie dłuższą od tej którą masz na wszystkich biegach, ale mogę się mylić trzeba zajrzeć za lewe koło skręcone w prawo i przeczytać oznaczenie na skrzyni, bo opel różne kombinacje robił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość turbokoala

Dziękuję za odpowiedź :)

To nie problem w takim razie jeśli będzie dłuższe. Kwestia aby skrzynia podpasowała do samochodu - z tym nie będzie problemu? Co z wysprzęglikiem?

Znalazłem w okolicy zakład, który zajrzy w skrzynię i miejmy nadzieję, że będę już wyszystko wiedział.

Edytowane przez turbokoala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Wymiana skrzyni w Ah to skomplikowany proces z ustawieniem geometrii włącznie bo trzeba zwalac sanki. Jeżeli auto ma 200kkm plus to wymienić wysprzeglik na nowy a już na pewno nie brać takiego ze skrzyni której przebieg nie jet znany.
Tak pasują wszystkie f17ki krótkie długie i z różnymi mechanizmami rożnicowymi czy skrócone lub wydłużone na wszystkich biegach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności