Skocz do zawartości

Meriva blokada zapłonu


Gość drakonia667

Rekomendowane odpowiedzi

Gość drakonia667

Cześć, wiem, że jest tutaj nowy, ale pojawił się problem z Merivą (półautomat), a sprawa jest dość pilna.
 

Otóż zaprowadzając dzisiaj dziecko do szkoły zostawiłem w stacyjce kluczyk - nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale piszę, bo wiem, że im więcej informacji, tym łatwiej rozwiązać problem - auto oczywiście wyłączone.

Nie było mnie może trzy minuty, niestety po powrocie auto nie odpala - kontrolki świecą się normalnie i gasną jak należy, lecz po przekręceniu kluczyka (kluczyk przekręca się normalnie) nie zaskakuje rozrusznik.

Ale - patrzę - że nie mogę wcisnąć hamulca, a kierownica jest zblokowana. Bez wciśniętego hamulca nie odpalę przecież auta.


Czy ktoś ma jakiś pomysł, co mogło się stać i co mogę zrobić, żeby auto odpaliło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pamiętaj, że jak zaczynasz temat na tym forum to opisz dokładnie o jakie auto Tobie chodzi( rok, silnik, km ) itd.
Jeżeli na zgaszonym silniku kilka razy nacisłeś pedał hamulca to ma prawo dziać się taka sytuacja jak opisujesz, czyli twardy pedał hamulca. Po odpaleniu silnika wszystko powinno wrócić do normy.
Jeżeli auto nie odpaliło, spróbuj najpierw ściągnąć klemy z akumulatora na parę minut, załóż je ponownie i spróbuj odpalić auto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drakonia667 napisał:

Bez wciśniętego hamulca nie odpalę przecież auta.

Chyba bez wciśniętego sprzęgła. Ja zawsze odpalam z wciśniętym sprzęgłem i zaciągniętym ręcznym.

Edytowane przez bogoes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat
21 godzin temu, bogoes napisał:

Chyba bez wciśniętego sprzęgła. Ja zawsze odpalam z wciśniętym sprzęgłem i zaciągniętym ręcznym.


W pierwszym poście w pierwszej linii napisane jest "półautomat"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Stary wątek,ale dla potomnych info dodam:wersja easy-tronic ma 2 blokady rozruchu.Oprócz konieczności naciśnięcia pedału hamulca,ważna jest jeszcze pozycja lewarka-tylko pozycja ,,N" pozwala uruchomić silnik.

Jeśli wysiadasz w pośpiechu i zgasisz auto z lewarkiem w ,,A"(tryb automatyczny),to potem mruga literka,,A",i nie przestanie aż nie przełączysz-a rozrusznik będzie głuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności