Skocz do zawartości

Centralny Zamek AF


Gość Damian5589

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam f-ke i i która nie posiada w ogóle centralnego chce w niej zamontować zestaw Carprocect Protos 4 siłowniki , 2 piloty , centralka sterująca  poniżej podsyłam schemat

 

poskładałem to sobie wszystko na stole aby sprawdzić przed montażem wszystko działa tylko nie wiem jak podłączyć aby klapa z przycisku się otwierała mam wersje 3 drzwiową według schematu przewód pomarańczowy jest za ten przycisk odpowiedzialny ale jak próbuje go podłączyć pod któryś z przewodów od siłownika przy klapie siłownik po włączeniu  na pilocie przycisku nie reaguje ...

 

nie mam za dużej wiedzy w tym zakresie dlatego pytam mądrzejszych osób :)

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cbef22bbd3733677

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ja37 napisał:

Podejrzewam, że to zadziała, jak zamek jest otwierany już elektrycznym przyciskiem, jak w astrze H na przykład.

 

 

a w AF według tego uniwersalnego centralnego będzie można jakoś to podpiąć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ja37 napisał:

Pewnie sie da, ja miałem otwieranie z pilota w corsie B.

Poczytaj dobrze instrukcję, pewnie jest jak wół napisane :)

 

no własnie w tym problem ze nie mam żadnej instrukcji do tego czegoś :) Tylko sam schemat ten co podesłałem tu na forum ;(

 

coś znalazłem na internecie że aby sterować siłownikiem bagażnika tym przewodem pomarańczowym z centralki to muszę założyć dodatkowy przekaznik 

 

a pamiętasz jak montowałeś co kolwiek nawet najmniejsze podpowiedzi pomogą :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodziły gotowe przewody do siłownika.

Miałem alarm PolarBear.

Z przekaźnikiem to ma szansę zadziałać, tylko zobacz, co masz na przewodzie, czy + czy -

Ale to bedzie tylko otwieranie, ciekawe, jak zamkniesz.

 

Zaraz, chcesz mieć otwieranie tylko zamka i naciśniesz sobie potem guzik w klapie, czy fizyczne otwieranie klapy, że tylko ją uniesiesz?

U mnie się otwierała z pilota automatycznie po przerobieniu siłowników :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn widze to tak

drzwi z przycisku otwieram i zamykam same drzwi bez klapy

a klape otwieram przyciskiem a zamykam ręcznie ale nie wiem teraz to juz sam nie wiem czy to zadziała :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak.

Zakładasz siłowniki na wsie drzwi i bagażnik - jako centralny zamek.

Zamykasz pilotem i otwierasz.

Tak normalnie.

A po otwarciu centralnego masz siłownik podłaczony do cięgna otwierającego bagaznik i przyciskiem na pilocie otwierasz bagażnik - nie musisz kluczykiem, siłownik zastąpi klucz.

Jak zrobisz sobie siłowniki klapy, to przyciskiem klikając klapa sama pójdzie w górę.

Czyli w klapie bagażnika musisz mieć zamotowane 2 siłowniki.

Centralny i otwieranie.

Tak myślę.

 

I nie dziw się, bo w corsie w głupich drzwiach ja miałem zamontowane po 3 siłowniki :)

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci sie wszystke drzwi z automatu otwierały haha :) nie no też w ten sposób myślałem i musze porozkminiac nad tym jutro ;)

 

czyli klapa 2 siłowniki do środka jeden pracujący jako otwieranie zamykanie razem z drzwiami 

a drugi jako odskoczenie klapy (podpiecie za ciegno zamka bezpośrednio ?

 

coś na tej zadadzie masz na myśli tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności