Skocz do zawartości

Dolot w astrze G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jak prawidłowo powinien być przerobiony dolot powietrza w astrze G ? Czy wkręt blokujący na stałe termostat + stara szmata tuż przed nim to recepta na prawidłowe działanie silnika 1.6 8V na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręt?

Szmata?

Na pewno nie.

Dolot ma być tak zrobiony, żeby nie ssał powietrza z przodu.

Ja wykorzystałem rurę od ogrzewania od polda i zawinąłem ją do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wprawdzie ja mam 1,6 16V, ale dolot powinien być pozostawiony oryginalny!

Tylko trzeba zrobić kompensację II stopnia parownika.

Mam tak u siebie, kompensacja wpięta w puszkę filtra powietrza (przed filtrem) i nie gaśnie nawet jak wrzuce na luz przy 120kmph

 

 

Szmata?

Na pewno nie.

Dolot ma być tak zrobiony, żeby nie ssał powietrza z przodu.

Ja wykorzystałem rurę od ogrzewania od polda i zawinąłem ją do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Jak prawidłowo powinien być przerobiony dolot powietrza w astrze G ? Czy wkręt blokujący na stałe termostat + stara szmata tuż przed nim to recepta na prawidłowe działanie silnika 1.6 8V na gazie.

Czy gaśnie podczas szybszej jazdy i puszczeniu na luz ? sprecyzuj , bo ja już to przeżyłem i znalazłem sposób . Chodzi super :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
wojtekw2, mozesz podac swoj sposob? Bo mi czasami wlasnie gasnie na jak jade szybko i nagle musze dac sprzeglo. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wojtekw2, mozesz podac swoj sposob? Bo mi czasami wlasnie gasnie na jak jade szybko i nagle musze dac sprzeglo. Pozdrawiam

masz opisane na gg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tym momencie mam zablokowany termostat i ciągnie powietrze z kolektora wydechowego. Niestety po puszczeniu na luz gaśnie. Jakie jest nalepsze rozwiązanie tego problemu, gdyż byłem wczoraj w Łodzi w firmie "nagaz" na ul. 1-go maja i tam koleś, który jest niby kierownikiem technicznym stwierdził że wszystko jest w porządku. Sugerował by całkiem zaślepić wlot kolektora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tym momencie mam zablokowany termostat i ciągnie powietrze z kolektora wydechowego. Niestety po puszczeniu na luz gaśnie. Jakie jest nalepsze rozwiązanie tego problemu, gdyż byłem wczoraj w Łodzi w firmie "nagaz" na ul. 1-go maja i tam koleś, który jest niby kierownikiem technicznym stwierdził że wszystko jest w porządku. Sugerował by całkiem zaślepić wlot kolektora.

Zamontuj wszystko tak jak było wcześniej. Wyjmij plastikowy wlot powietrza znajdujący się nad chłodnicą ,a w to miejsce wstaw kolanko pcv tak aby zasysało powietrze od strony silnika . Następnie zamontuj plastikową przesłonkę o wymiarach około 10cm na 30cm między chłodnicą a belką na której znajduje się zamek od maski ,są tam dwa otwory gotowe do których możesz ją przymocować tylko zrób około 10cm przerwy między wlotem powietrza a przesłonką . Zrób to tak aby przestrzeń między chłodnicą a belką była przysłonięta bo tworzą się zawirowania powietrza . U mnie to pomogło . NARA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności