Skocz do zawartości

Signum 2.2 Direct Z22YH Czyszczenie EGR


Gość RadziuLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Prośba do admina, aby nie zamykać tego tematu po ewentualnych odpowiedziach, ponieważ chciałbym tutaj udokumentować czyszczenie EGR z perspektywy samochodowego laika.

Pytanie do Was szanowni użytkownicy forum. Otóż Signum mojej narzeczonej zaczął zamulać na niskich obrotach. 2 miesiące temu pojawiła się kontrolka check engine i tak sobie świeciła do tego tygodnia. Wcześniej auto czasem się przydławiło ale generalnie chodziło normalnie, natomiast w tym tygodniu pojawił się już grubszy problem bo czasami ciężko było nim ruszyć spod świateł. Na niskich obrotach totalna zamułka plus tak zaczął się dziwnie telepać czasami. To, że check engine to problem ze spalinami to się domyśliłem, natomiast to telepanie auta dało mi do myślenia, że może też coś ze świecami? 
Świece więc wczoraj wymieniłem i generalnie jest dużo lepiej ale wciąż jest problem przy ruszaniu. Zdarza się, szczególnie na zimnym silniku, że nie ma ciągu, prychnie, pierdnie i go zatelepie. Posiedziałem troszkę w necie i światło padło na EGR i tutaj do meritum:

Znalazłem zawór EGR do tego modelu, żeby wiedzieć jak wygląda. Lecę do auta, zlokalizowałem EGR (4 śruby) no i zaczynam go rozkręcać. I tutaj niespodzianka - po ruszeniu śrub, spod EGRa zaczyna lecieć czerwonawy płyn. Czy to normalne? Czy muszę dać mu zlecieć? Co to za płyn? Wygląda jak chłodniczy ale z drugiej strony zapachniało mi benzyną... Ale w ogóle pytanie, czy tam powinien jakiś płyn lecieć? Obejrzałem kilka filmików na YT z wymiany EGR i zawsze te zawory są suche. Uwalone nagarem ale suche. A tutaj ciurkiem płyn leci... Pomożecie?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawę? Uf, byłem pewien, że coś jednak nie tak.

A powiedz proszę, jeśli się orientujesz, to jakieś pozostałości płynu? Czy może ten płyn zleci w całości ze zbiornika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności