Skocz do zawartości

Montaż radia 2din, chińczyka


Gość eskalante

Rekomendowane odpowiedzi

Moze komus się przyda...

Postanowiłem wymienić radio fabryczne 1din na 2din. Oczywiscie zakupu dokonalem na znanym portalu chińskim. Prawie rok do tego dojrzewlem. Z pośrod mnogiej ilości modeli wybór mój padł na model HOXIAO 2G/32G Android, koszt 312zl . Jeszcze rok temu chcialem wstawiać z DVD ale teraz stwierdziłem że odtwarzacz ten to już przeżytek a koszt spory. 

Zakupiłem ramkę pod radio 2din, 150zl

Gdy radio przyszło i zabrałem się do montażu okazało się że ramka do niczego mi się nie przyda gdyż radio jest za duże ( myślałem że 2din to 2 din) a i trzeba by było wycinać plastikową poprzeczkę. Ale nowe radio idelnie pasowalo nad starym radiem po wyjęciu wyświetlacza. Zostalo tylko dociąć dołączone blaszki i radio idealnie pasowalo nawet wykorzystalem wkrety mocujace stary odbiornik. Zostala do zagospodarowania przestrzen pod radiem , mozna wstawic kieszeń na drobne rzeczy.

Niby ISO a jednak trzeba bylo przelozyc w kostce auta "+ " po stacyjce. Jest mozliwosc sterowania z kierownicy ale chyba tylko manulnie bo CanBus nie łapie. Trzeba podpinac konwerter tylko czy 200zl dodatkowe jest warte? Brakuje też tej zwłoki po wyłączeniu silnika kiedy radio grało przez kilka minut . Ale to można rozwiązać w inny sposób. Koncowka anteny też nie pasuje i potrzebna przejściówka 15zł.

Sam odbiornik wydaje mi się wart tej ceny . Aplikacje działają szybko . Można je pobierać że sklepu Play. Działa Yanosik. Radio po wlączeniu od razu jest gotowe do działania czyli caly czas jest w czuwaniu. Ciekawe jak akumulator to zniesie zimą. Jest to tablet z końcówką mocy .

Dźwięk jest lepszy niż w oryginalnym .

Największy minus to chyba radio FM . Brak RDS i brak możliwości nazywania stacji powoduje że człowiek musi się nauczyć częstotliwości. Gorzej jak pojedzie do innego miasta. Pozostają aplikacje radiowe przez Internet.

Na pulpicie jest pokazywana nasza prędkość. Szkoda że nie można samemu przesuwać ikon i tworzyć własnego pulpitu. Jest dużo ustawień może kiedyś dojdę gdzie to można zmienić. 

 

radio1.jpg

radio2.jpg

radio3.jpg

Screenshot_20191118-221010_AliExpress.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności