Skocz do zawartości

Corsa B - komputer, sonda lambda, spalanie, diagnoza


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiele kierowcow ma proble ze spalaniem w swojej Corsie B dlatego myslę, że ten temat bedzie owocny (glownie dla laików).

Jestem poczatkujacy, zielony i jak kto woli, ale nie tylko ja, więc proszę o wyrozumialosc i pomoc, dziekuje.

 

Czy komputer rzeczywiście działa? Mianowicie przeczytałem na jednym z postów, że ktoś miał odłączoną sonde lambdę i komputer nic nie pokazał ze jest cos nie tak lub jest odlaczona... (Nikt nie odpowiedział na to pytanie, bo co prawda wypowiedz byla doczepiona do jakiegos innego tematu.)

Teraz chcialem ponowic problem na swoim przykładzie. Samochód dużo pali 9 litry w miescie i na trasie więc postanowiłem przetestowac komputerem błędy. I nic - czysty, a silnik warczal nie rowno chodzil wiec wymieniłem kable w bagazniku ktore robily zwarcie i juz przynajmniej nie przygasa co chwile silnik, ale i tak duzo pali. Więc postanowilem wymienic na początku sondę lambdę - między innymi dlatego że nie ma siły samochód i sonda jest stara. Tak z ciekawości (wynikajacej z innego postu) też odłączyłem sonde i zapaliłem stacyjkę - a komputer nic(!). Wsadzam kabelki do szukania błędu a on pokazuje że wszystko gra, tzn caly czas miga 1 i 2 czyli 12-test rozpoczety. Dlatego ponawiam pytanie co jest? Dlaczego nie widzi ze lambda odłaczona? Pewnie tez nie zauwaza zlej mieszanki? itp.

 

Wymienilem sondę i silnik chodzi po a) ciszej po :D gładko no i spalil mi juz 8,3. Mysle ze stara lambda dawala zle informacje o zawartosci tlenu w spalinach.

 

info: Opel Corsa B 94r c14nz, wszystkie filtry i oleje wymienione,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aby komputer wykazał błąd sondy trzeba pojeździć z odpieta wtyczką od sondy, samo odlaczenie jej i przekręcenie kluczykiem do odczytu błędów nic nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właściwie to jezdzilem z odpieta sonda zeby zobaczyc jak sie wowczas samochod zachowuje i czy sonda wogole dziala. Nastepnie byl test i nic, a 12 miga caly czas po przekreceniu kluczykow w stacyjce.

 

W tej chwili po wymianie sondy silnik ladnie pracuje ale ma (wciaz) malo sily. Jest dynamiczny na3-jce ale na 1 czy 2 to cieniutko mu idzie a co mowic jak zaladowany jest. Co moge zrobic ?

Dzieki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

też mam problem z dużym spalaniem (Corsa 1,2 1994 r.) wymieniłem czujnik temperatury był uszkodzony i nic to nie dało. Czy popsuty termostat tez może wpłynąć na duże spalanie?

Przed wymianą czujnika temperatury podczas jazdy zapalała mi się lampka "check" i już nie gasła aż do zgaszenia silnika. Jak ponownie odpaliłem i przejechałem około 10 km lub doszłem do prędkości 80 km/h zapalała się ponownie. Teraz wymieniony mam czujnik temperatury i "check" zaświeca się dosłownie 2-3 minuty i gaśnie przy prędkości 80 km/h. Tak mi się wydaję, że jest już coś lepiej. Ogólnie wyskakuje jakiś błąd ale zaraz znika. Jak podjadę na komputra to czy ten błąd się wykryje ?

Pomóżcie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy popsuty termostat tez może wpłynąć na duże spalanie?

oczywiście i to bardzo

"check" zaświeca się

to zczytaj blędy albo podjedz na kompa

Jak podjadę na komputra to czy ten błąd się wykryje ?

tak o ile nie odpalisz auta chyba 20 razy poprawnie, tzn ze check nie bedzie się świecil. Bo chyba 20 odpaleń bez bledu resetuje go i już go nie wywala, tak samo odpięcie akumulatora na chwile resetuje kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki ...

mam nadzieję, że całym mistrzem zamieszania jest właśnie ten termostat.

A takie pytanie jeszcze jedno, mianowicie o sondę lambda ... jak by nawaliła to samochód będzie bez mocy a czy we wszystkich przypadkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności