Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 Easytronic


Rekomendowane odpowiedzi

Gość nm.adasko

Witajcie ! mam problem z Corsa C 1.2 z zautomatyzowaną skrzynią biegów Easytronic . 
Kupiłem samochód z awarią skrzyni, rozebrałem i okazało się że pompka sprzęgła się zatarła, wymieniłem pompkę sprzęgła na nową, przeprowadziłem kalibracje sprzęgła i biegów programem op-com . Auto jeździ dobrze, nic nie szarpie, dobrze zmienia biegi lecz zdarza się że ma problem z 2 i 4 biegiem. Wrzuca bieg 2 albo 4 i auto robi cały czas kangura , puszcza a po chwili wciska sprzęgło i tak cały czas, pomaga wyrzucenie na luz choć nie zawsze . Wyrzuca wtedy błąd na kalibracje . Nie wyrzuca F  błędu na skrzynie . 
Moja cierpliwość się kończy i jeszcze trochę wpadnie manual. Może miał ktoś taki problem albo potrafi pomóc. Za wszystkie porady dziękuje :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację (pełną) TECH2 zrób. OPCOM to zabawka, nie ma wszystkich funkcji. Na TECH2 masz:

- wyuczanie biegów

- kalibracja punktu styku sprzęgła

- odpowietrzenie wysprzęglika

- test elementów wykonawczych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nm.adasko

Najgorzej, że nie mam dostępu do TECHa ... Nie wiem co teraz mam robić , przełożyć na manual to dzień roboty, nie chcę tego robić bo fajnie się jeździ tym wynalazkiem opla :) 
Jest może ktoś kto ma techa z Mazowieckiego , okolice Węgrowa Siedlec  Warszawy ?

Edytowane przez nm.adasko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nm.adasko napisał:

Nie wiem co teraz mam robić

Jechać do warsztatu, który posiada TECH2. Zapłacisz ze 2 stówy ale będzie zrobione jak należy. Jeżeli poprawnie naprawiłeś i nic innego nie jest uwalone, to będzie banglać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nm.adasko
1 godzinę temu, ArKos napisał:

Jechać do warsztatu, który posiada TECH2. Zapłacisz ze 2 stówy ale będzie zrobione jak należy. Jeżeli poprawnie naprawiłeś i nic innego nie jest uwalone, to będzie banglać.

Dzięki ArKos za radę :) Poszukam techa po znajomych i jeszcze trochę poświecę czasu tej konstrukcji. Auto ma 80tys.km więc myślę, że warto .

Napisze czy udało się naprawić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost2255

Nie wiem, jak w Corsie C, ale w Corsie D dobrze kalibruje poczciwy Delphi. Wszystkie wymienione wyżej funkcje robi skutecznie. Może warto spróbować? Dostępność na pewno dużo większa, niż TECH2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość nm.adasko

Przeprowadziłem ze znajomym kalibracje Tech-em , nic się nie zmieniło i dalej na 2 i 4 przerywa . 

Doszliśmy do wniosku, że usterka jest po stronie mechanicznej , nie elektrycznej . Będzie więcej czasu wolnego to wyciągnę wybierak, możliwe, że wodziki się blokują ...

Trzeba chwilę zaczekać przy zmianie biegu z 1 na 2 i 3 na 4 , wtedy bieg wchodzi do końca i jedzie bez problemu .

Edytowane przez nm.adasko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności