Skocz do zawartości

Meriva A - problem z radiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalt1717

Cześć.

Jeżdżę Merivą 3 dzień - radio grało jak trzeba. Dziś zaczęło mi szaleć i w kółko szuka stacji FM1/FM2/FM3/FM4 - dynamicznie się przełącza. Jak wyłączę światła to elegancko gra na zaprogramowanej stacji, a jak włączę to znowu to samo. To samo dzieje się jak przytrzymam, któryś z klawiszy radia wciśnięty to gra, a jak puszczę to znowu szuka. Nie za bardzo można wejść w opcje i cokolwiek zrobić.

Czy to oznaki zwarcia czy ja coś przez przypadek włączyłem?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ostatnio robiłeś przy samochodzie? Widzę po tematach, że masz ksenony jak się nie mylę, bo w sumie jakbyś miał zwykłe światła H7 i wrzucałbyś te nowe Ledy bez homologacji to one posiadają taki radiator który generuje ładne zakłócenia i szwankuje radio fm i cb radio na tym. Może coś z ksenonami? Zakłócają fale radia, sama antena i gniazdo w radiu też do sprawdzenia. Może coś Opcom by pokazał może nie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rozchodzi się o to czy było coś robione w instalacji elektrycznej pojazdu i takim osprzęcie co mógłby zakłócić pracę radia, pierwsza myśl to właśnie te ksenony, bo piszesz że jak włączysz światła albo jak przytrzymasz guzik od radia, tak jakby nie trzymało pamięci. Ale w ustawieniach radia jest coś takiego jak utrzymywanie stacji, tzn że sama się przełącza na odpowiednią częstotliwość jak wjedziesz w inną strefę na innej częstotliwości. Zobacz czy masz włączoną funkcję "AF" w radiu to ona trzyma porządek. Funkcja TP/TA jeśli jest włączona to są informacje drogowe nadawane lokalnie, takie wiadomości dla kierowców, korki, wypadki itp. 

 

Ksenony działają na bardzo wysokim napięciu i jeśli siada ta elektronika co nimi zarządza to mogą wpadać takie zakłócenia, dwa reflektory świecą równomiernie, nie ma mrugania innych odcieni barwy światła? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczyna się wypalać żarnik/palnik, jeśli oczywiście zostały wstawione dwa takie same, o tej samej wartości K (jasność barwy). A jaką wersje masz radia, ja mam CD70 z Navi. Mógłbym jutro czy pojutrze poszukać różnych funkcji jak nie zapomnę ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Auto kupione więc też nie wiem, może było zmieniane. Z tego co patrze po fotach to u mnie CD30 - tak wygląda. Bez żadnych nawigacji, wyświetlacz podstawa godz. data + temp. Bez komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest pod górkę, nie pomogę w funkcjach. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym sobie bezpiecznik radia, oraz wyjął radio i sprawdził mały bezpiecznik z tyłu obudowy + mocowanie anteny. Można też spróbować dorzucić jakąś zewnętrzną antenę albo jakiś wzmacniacz obecnej. Po włączeniu świateł wariuje, może są jakieś spadki napięć albo zakłócenia ciężko mi powiedzieć. Lampy wtyki i przełącznik od lamp też do oględzin. Usprawnić przeczyścić styki może coś się polepszy ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

ok - posprawdzam, a jak nie to do elektryka
na marginesie założyłem drugi temat jeszcze o ogrzewaniu postojowym - jesteś w stanie coś pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale powiem szczerze nigdy w życiu tego nie załączałem. Kilkoma autami z tym bajerem jeździłem, nie miałem okazji z tego skorzystać, pewnie jakby mi trafiło się auto z takim bajerem zimową porą to bym próbował to ustawić. Jak na forum się nikt nie odezwie w ciągu kilku dni to szukaj informacji z Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności