Skocz do zawartości

Astra H - awaria zamka, jak otworzyć drzwi


Gość Grabek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Posiadam Astre H z 2005 roku. Mam problem z zamkiem tylnych, prawych drzwi. Jak zamykam/otwieram pilotem to słychać, że coś w nim pracuje (tak jak w pozostałych). Jednakże nie mogę otworzyć drzwi. Zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Z braku czasu i chęci powierzyłem naprawę mechaników. Stwierdził uszkodzenie zamka. Zdecydowałem się wstawić używany (spora różnica w cenie). Zamek ten po kilku dniach (i zaledwie kilku otwarciach drzwi) odmówił współpracy. Objawy identyczne jak wcześniej. Wspomniany mechanik stwierdził, że trzeba wstawić kolejny, ale odciąć przewód odpowiedzialny za ryglowanie (podobno to jest problemem i niszczy zamek). Stwierdziłem, że zobaczę sam co mu dolega i podłącze na krótko (chce wykluczyć przerwaną wiązke). Tylko jak wyjąć zamek przy zamkniętych drzwiach? Ewentualnie, czy po zdjęciu tapicerki dostanę się do przewodów biegnących do zamka? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tapicerkę.

Przy zamkniętych drzwiach też się ją da zdjąć .

Nie jest łatwo ale powinno się dać.

Popatrz na filmik.

Jedyny problem jest z blachowkrętem na dole drzwi ale po odsunięciu uszczelki albo nawet manewrując śrubokrętem przez nią powinieneś go odkręcić.

 

 

 

 

 

Potem gdy otworzysz trzeba szukać w przelotce czy nie są uszkodzone przewody.

Oraz czy coś nie uszkadza dźwigienki od ryglowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się za to zabiorę. Podejrzewam, że to problem z ryglem.  Z nim też sobie poradzę? 

Dostałem się do zamka. Wszystko zabudowane. Widać tylko cięgna od klamek.  Nadal nie mogę otworzyć drzwi. 

 

Edytowane przez Grabek85

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cięgnem od klamki wewnętrznej się nie da?

Nie wyskoczylo z siedzenia?

Można próbować wbić igłę w przewód od odblokowywania zamka i podać mu napięcie na ostro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgnem się nie da. 

Też myślałem, żeby mu napięcie podać. Tylko nie mogę opisu wtyczki znaleźć. Nie do końca. wiem który przewód od czego. Sprawdziłem dwa po odpieciu wtyczki i mam zamykający o otwierający (pojawia się napięcie jak otwieram i zamykam pilotem). Pozostają jeszcze trzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały-  odblokowanie 

Czerwony- blokowanie

Czarno-zielony  - blokowanie wszystkich drzwi

Szary -sygnał niedomknięcia drzwi

Brązowy - masa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zaraz pójdę sprawdzić. 

Ten czarno-zielony to chodzi o ten rygiel? Ten co zamyka po drugim naciśnięciu przycisku na pilocie? 

Dodatkowo: na białym i czerwonym pojawia się napięcia jak otwieram i zamykam. Sprawdziłem też omomierzem. A jak sprawdzam przejście między karoserią a brązowym to jest (co jest prawidłowe). Ale jest też przejście pomiędzy karoserią a białym, czerwonym i szarym. To chyba nie jest normalne? 

Edytowane przez Grabek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności