Skocz do zawartości

Sintra problem z tylną wycieraczką


Gość Przemek1386

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek1386

Heja. Piszę nowy wątek, bo poprzedni nie miał nic wspólnego z tytułem tego. Mam problem z wycieraczką tylną. Mianowicie pracuje ona nawet gdy jest wyłączona. Po żmudnej walce z autem ogarnąłem 95% problemów i została nieszczęsna wycieraczka. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, popalone zmieniłem. Spotkaliście się z takim problemem? Pozdrawiam:)

Edytowane przez Przemek1386
Znaleziono winę :) więc zmieniam temat dla ostatniej usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak jest problem z masami, od tego bym zaczął.

Bezpieczniki masz w kokpicie po prawej stronie - trzeba otworzyć drzwi prawe przednie (zaślepka).

Z tego co piszesz to mam podejrzenie że może być problem z wiązką kokpitu - możliwe że są tam braki izolacji.

Na 5 biegu bezpiecznik automatyczny (49 w kabinie) bardzo szybko wyłączy ci wiatrak, potem trzeba dość długo czekać zanim ponownie pojawi się napięcie.

Prześlij adres mejlowy to dostaniesz schematy i rozmieszczenie kabli i złączy. Są po niemiecku ale dasz radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1386
8 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

Tak się dzieje jak jest problem z masami, od tego bym zaczął.

Bezpieczniki masz w kokpicie po prawej stronie - trzeba otworzyć drzwi prawe przednie (zaślepka).

Z tego co piszesz to mam podejrzenie że może być problem z wiązką kokpitu - możliwe że są tam braki izolacji.

Na 5 biegu bezpiecznik automatyczny (49 w kabinie) bardzo szybko wyłączy ci wiatrak, potem trzeba dość długo czekać zanim ponownie pojawi się napięcie.

Prześlij adres mejlowy to dostaniesz schematy i rozmieszczenie kabli i złączy. Są po niemiecku ale dasz radę.

Udało się ogarnąć. Problem śmieszny, bo padł bezpiecznik od Zapłonu. Ale został problem wycieraczki. Cały czas pracuje i na niej kładę ostatnie pokłady energii  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1386

Problem rozwiązany. Powodem okazało się zbyt bliskie osadzenie klapy, przez co jej nie domykało i instalacja nie odcinała prądu. Poprawiłem gumę, odsadziłem klapę, nasmarowałem zamek klapy i hula. Wszystko niby ok, ale zastanawia mnie motyw działania lampy. Czy przez przepaloną żarówkę mijania będzie wariował kierunkowskaz? Tzn po załączeniu świateł drogowych prawa lampa gaśnie i podświetla kierunek. Przy prawoskręcie kierunkowskaz działa jakby była przepalona żarówka. Na włączonych światłach żarówka lekko się żarzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1386
W dniu 18.01.2020 o 20:55, rafalgrzegorz napisał:

Pisałem posprawdzać masy.

Tak też dziś uczyniłem. Znalazłem urwany przewód masy pod maską. Zmontowałem na nowej końcówce i działa! :) Jutro tylko przecięcie kabla od radia, żeby ożywić wyświetlacz i chyba wszystko zrobione będzie na cacy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Sintra ma dość kiepskie połączenie masowe, a dodatkowo przewodami masowymi sporo elektroniki ma podawany sygnał (mikro prądowy). Klapa tylna ma wiązki w lewej i prawej gumowej osłonie - kostki połączenia są wciśnięte pod gumą harmonijki w wzmocnieniu dachu.

Oświetlenie przednie - bez przekaźników cały prąd idzie przez wyłącznik pod kierownicą.

Odnośnie jeszcze kierunków i świateł pozycyjnych. Sintra ma tak zrobione że- załączona manetka któregokolwiek kierunkowskazu to ta strona świeci (lewa lub prawa) po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka jako światło postojowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności