Skocz do zawartości

Opel astra g 1.6 16v kombi kluczyk


Gość maciek11326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek11326

Witam, ostatnio zakupiłem astre g 1.6 16v wersja kombi wraz z nieoryginalnym kluczykiem bez elektroniki. Moje pytanie brzmi jak i w jakim koszcie można by było dorobić do niej oryginalny klucz z elektroniką

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez maciek11326

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja najpierw bym sprawdził czy twoje autko coś takiego posiadało - https://opel.7zap.com/pl/car/

Sprawdzić po nr VIN jak autko opuściło fabrykę.

Dopiero szukać klucznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci astry miały pilota, i chyba tylko boscha, były dwa typy pilotów. Mozesz kupic buzywke i dopisać np opcomem. Je tez kupiłem AG z jednym kluczykiem i bez pilota. Co do immo bez security code nic nie zdziałasz, no chybas ze masz wtedy kupujesz surówkę, niezaprogramowany transponder, i mozna dopisać opcomem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciek11326 napisał:

Niestety nic mi się tam po wpisaniu numeru nie wyświetla, nawet jak wybieram opcję więcej informacji

To coś masz zamieszane z VIN-em lub źle wpisujesz - zamiast "0" (zero) - O. Z nowymi autkami jest problem ale z AG jakoś nie zauważyłem.

Wiem że u syna był dokładany (tzw dilerski) alarm w polskiej wersji (2003 z Gliwic) i miał dodatkowy pilot do alarmu, ale normalny kluczyk z elektroniką otwierał zamki z centralnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek11326
6 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

To coś masz zamieszane z VIN-em lub źle wpisujesz - zamiast "0" (zero) - O. Z nowymi autkami jest problem ale z AG jakoś nie zauważyłem.

Wiem że u syna był dokładany (tzw dilerski) alarm w polskiej wersji (2003 z Gliwic) i miał dodatkowy pilot do alarmu, ale normalny kluczyk z elektroniką otwierał zamki z centralnego.

 

Na innych stronach jak wpisuje to normalnie działa, ale żeby zobaczyć jakie miało wyposażenie itp trzeba przelać kaske.  Nie znam się niestety na takiej elektronice więc nie wiem czy sam bym temu sprostał. Do jakiego speca mógłbym się udać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej kasy - wpisujesz tutaj VIN - https://opel.7zap.com/pl/car/  dajesz szukaj, wyświetli ci się twoje autko i na końcu zestawienia masz szczegóły pojazdu - naciskasz i wyświetla się lista z fabryki.

Jeżeli autko opuściło fabrykę z centralnym zamkiem to sprawdzasz czy wszystko w module komfortu jest oki dokupujesz kluczyk z elektroniką i dorabiasz grot, przekładasz kostkę "IMMO" - zapisujesz albo programujesz kluczyk.

Druga opcja - szukasz kogoś kto dorabia kluczyki do autka i ma możliwość programowania kluczyka do autka.

Trzecia opcja kupujesz jakikolwiek zestaw centralnego zamka i montujesz u siebie ale musisz dedykowane do AG żeby pestkę z immo zamontować i jeszcze musisz klona do drugiego kluczyka dorobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek11326
2 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Żadnej kasy - wpisujesz tutaj VIN - https://opel.7zap.com/pl/car/  dajesz szukaj, wyświetli ci się twoje autko i na końcu zestawienia masz szczegóły pojazdu - naciskasz i wyświetla się lista z fabryki.

Jeżeli autko opuściło fabrykę z centralnym zamkiem to sprawdzasz czy wszystko w module komfortu jest oki dokupujesz kluczyk z elektroniką i dorabiasz grot, przekładasz kostkę "IMMO" - zapisujesz albo programujesz kluczyk.

Druga opcja - szukasz kogoś kto dorabia kluczyki do autka i ma możliwość programowania kluczyka do autka.

Trzecia opcja kupujesz jakikolwiek zestaw centralnego zamka i montujesz u siebie ale musisz dedykowane do AG żeby pestkę z immo zamontować i jeszcze musisz klona do drugiego kluczyka dorobić.

Ma zamek centralny, wszystko ok

I teraz załóżmy że chce dorobić już grot do kluczyka na podstawie tego zapasowego bez elektroniki który już mam, co natomiast z elektroniką? Mogę kupić byle jaką gdzieś na olx do astry g? Czy one nie będą w jakiś sposób zakodowane? Zielony w tym jestem

Edytowane przez maciek11326

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Zośce A dokładałem elektronikę z AG syna - miał osobne piloty od alarmu dokładanego przez dilera - więc elektronika była u niego nie używana.

Udało mi się go normalnie zakodować ale wcześniej miałem przez gościa od kluczy wykasowane moje 2 klucze i może dlatego udało mi się zakodować 3 elektronike - tego nie wiem.

Ty potrzebujesz coś takiego - https://allegro.pl/oferta/opel-kluczyk-433-92-mhz-astra-g-vectra-b-zafira-a-8832614815?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe&gclid=CjwKCAiA35rxBRAWEiwADqB375dqypGchkO2yeF7WUwcc0Me6FwWcssO_nYqr73xAVi9usmivFPoCxoCf4IQAvD_BwE

Natomiast nie wiem co ty masz jaki rodzaj kluczyka. Czy potrzebujesz samą elektronikę czy też całość z grotem obsadą do niego i transponder.

Myślę że najlepiej by było żebyś znalazł w okolicy klucznika który zajmuje się też dorabianiem i kodowaniem kluczy samochodowych.

Podejrzewam że cena może być podobna do tego zestawu co z aukcji którą ja wstawiłem.

Ja płaciłem za całość z wycinaniem grota właśnie 150pln.

A klucznik to mi chodziło o coś takiego - http://www.kodowanie-kluczy-katowice.pl/opel-kodowanie-dorabianie-kluczy-katowice.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze pomysł.

Jeżeli masz dobry grot i transponder to wystarczy sama płytka i plastikowa obudowa (puszka) to normalnie programujesz jak po wymianie baterii.

Wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, przełączasz stacyjkę na zapłon trzymając przycisk zamknięcia przez kilka sekund. Jak przyciski od zamków drzwi zamkną się i otworzą to kluczyk dany jest zaprogramowany.

Są opisy i filmy jak to zrobić w necie. AG i ZA to bliźniacze konstrukcje, ale podobnie jest w Vektrach czy Omegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności