Skocz do zawartości

problem z wiatrakiem od chlodnicy (zafira)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam.

mam problem jak w temacie. mianowicie chodzi o to, ze wyjąłem chlodnice do spawania i po złożeniu jej spowrotem nie włącza się wentylator przy chłodnicy nawet powyżej 100C. przedtem działało wszystko ok. pozatym nie moge znalezc usterki bo nawet nie wiem gdzie w tym aucie jest czujnik temperatury ale wiatrak dziala gdy podłączam go na "krótko". wszystkie przewody są podłączone jak mniemam poprawnie. nie moge nigdzie znaleźć schematów do tego auta. proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mialem inny problem z wiatrakiem a mianowicie od początku jak kupiłem moją zafirkę to wentylator chodził nonstop i nie wyłączał się wcale.Pojechałem do elektryka a ten autko podniósł do góry wlazł pod zderzak tak pod kierowcą ta strona i tam blisko zderzaka była niedociśnięta wtyczka.Docisnął i po kłopocie bo do dzisiaj działa poprawnie.Może masz jakieś luzy na wtyczce i dlatego nie chce załączyć:znudzony:?a może coś inne.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm... sprawdzałem już chyba z dziesiec razy wtyczki ale w dalszym ciągu nic. moze gdzies przy module cos sie pochrzanilo. najgorsze jest to ze jak juz mowilem nie wiem gdzie jest czujnik zalaczajacy wiatrak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Wiem, że odkopuję stary temat, ale nie będę zakładał nowego.

 

A mianowicie... Jak się silnik mocno zagrzeje i się włączy wentylator na chłodnicy to po wyłączeniu motoru i wyjęciu kluczyka chłodzenie się wyłącza. Według mnie wentylator powinien chodzić, aż do ostudzenia silnika... Też tak macie, czy ja mam zaś coś nie tak?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem, że odkopuję stary temat, ale nie będę zakładał nowego.

 

A mianowicie... Jak się silnik mocno zagrzeje i się włączy wentylator na chłodnicy to po wyłączeniu motoru i wyjęciu kluczyka chłodzenie się wyłącza. Według mnie wentylator powinien chodzić, aż do ostudzenia silnika... Też tak macie, czy ja mam zaś coś nie tak?

 

Pozdrawiam.

U mnie też tak jest.Z tego co wiem w niektórych autach (mam na mysli marki)wentylator chodzi po wyjęciu kluczyka,a w niektórych nie

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

a co mi poradzicie, jeśli po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka ciągle wieje nawiew?? zdarzyła się taka sytuacja, że rozładowało mi akumulator, bo wiatrak sie nie wyłączył, na dodatek nie moge ustawic siły nawiewu. lepiej nie włączć bo po włączeniu raz wieje mocno raz slaboa nie mozna wyłaczyć. Pomaga dopiero odłączenie akumulatora. Macie jakieś pomysły co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

a co mi doradzicie:(

ostatni jechałem swoją zafirką i zapaliła mi sie kontrolka od układu chłodzenia.

szybka reakcja wizyta u mechanika diagnoza wentylator od chłodnicy klimatyzacji się nie obraca. okazało sie że zardzewiał i sie spalił, allegro zakup wymiana, montaż i dalej nic.

kontrolka zapala się gdy włączy sie duży wentylator, silnik się schładza ale ona nie gaśnie, trzeba przekręcić zapłon by ją zgasić.

druga sprawato powinny oba wentylatory chodzić po włączeniu klimy, a tak nie jest chodzi tylko duży i kontrolka sie pali.

bezpieczniki sprawdzone, wtyczki też, co robić:-)? czy może trzeba skasować ten błąd laptopem i wtedy wentylator ruszy???

termin do elektryka mam na 25 lipca dopiero, noe chcę jechać do byle kogo by gorzej nie było:(

Proszę poradzcie co może być nie tak

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności