Skocz do zawartości

wtryski czy pompa paliwa?? pomocy


Gość piernik1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piernik1988

hej,

jestem tu nowy, posiadam ASTRE H 1.9cdti 150km z 2005 roku.

Borykam się z  następującym problemem w samochodzie:

1) czasami podczas odpalania nie można odpalić samochodu miga kluczyk po 2-3 krotnym wyjęciu i ponownym przekręceniu kluczykiem odpala- wyświetla błąd ciśnienia paliwa

2) na niskich obrotach przy pedale w podłogę również wyskakuje kluczyk - ten  sam błąd co wyżej

3) podczas jazdy powyżej 3,2k obrotów również wyskakuje kluczyk i błąd.

czasami podczas gwałtownego hamowania np z 140km/h do 60 km/h tez

w momencie wyświetlania kluczyka odłącza turbinę- tryb serwisowy

Po ponownym uruchomieniu silnika ikonka znika i wszystko działa poprawnie do powtórzenia wymienionych sytuacji.

Autem byłem u 2 mechaników sprawdzali wszystko i mówią że czujniki ciśnienia paliwa są ok, EGR czyszczony, booster również czysty.

Sugerowali ze albo wtryski albo pompa paliwa ale nie są w stanie potwierdzić tego na 100%, przelewy w opcomie były ok nie wskazały na uszkodzone wtryski choć swoje już przeszły. Odchylenia są za małę  by jednomyślnie powiedzieć wtryski lub pompa

Ktoś miał podobny problem albo wie co sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest kod błędu dotyczy szyny paliwowej czy elektrozaworu? Miałem obydwa i sitko na pompie w baku zalepione, że ledwo co przechodziło paliwo. Przytkany też był filtr paliwa. Pompa w baku znacznie głośniej pracowała. Warto też sprawdzić powrót przy baku czy paliwo leci. U mnie po wyczyszczeniu sitka przy pompie w baku i wymianie filtra paliwa wszystko wróciło do normy. Dodałem specyfik do czyszczenia wtrysków i układu paliwowego na cały bak paliwa i auto jeździ dalej na tej samej pompie.

IMG_20200104_130717.jpg

IMG_20200104_131533.jpg

IMG_20200111_095825.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności