Skocz do zawartości

Magiczny c16xe ???


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel GSi

Witam wszystkich. Zastanawialem sie ostatnio nad powiekszaniem mocy w moim c16xe, poniewaz SWAP nie wchodzi w gre, myslalem o zmianie kolektora ssacego i wydechowego, jakims czipie no i wywaleniu tlumika srodkowego, a tu w necie znalazlem informacje, ze silnik c16xe gdy byl projektowany (pomagali w tym inzynierowie z lotusa) osiagal moc rzedu c20xe czyli 150 kucykow, ale opel nie chcial takiej mocy bo przeciez mial 150konny sinik w astrze i kadziu. Do czego zmierzam - nie moge znalezc informacji czym tamto c16xe roznilo sie od mojego slabszego o ponad 40konikow i co zrobic zeby mialo chocby zblizona moc? Nie wiem czy wszyscy mnie zrozumieja, ale licze ze ktos bedzie potrafil odpowiedziec na te pytania, hej

 

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 12:55 ]

A i jeszcze jedno, ten silnik nie ma tego zaworu EGR czy jakos tak? co cofa spaliny spowrotem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Daniel, silnik c16xe stworzony przez inzynierów Lotusa miał poczatkowo moz 150 KM, ale szefowie opla powiedzieli ze nie, bo mieli juz c20xe i byłoby to nieporozumieniem. c16xe ze 150 Km nigdy nie ujrzalo swiata dziennego ???. Na forach zagranicznych znajdziesz duzo info o tym, podałbym ci strony tu ale juz kiedys byłem upomiany ze podaje linki konkurencyjnego forum. Silnik ten nie ma egr-a. Najwieksze jego mozliwosci tkwia w dolocie, wydech tez mozna, sam niedlugo bede zmienial wydech na kolektory rurowe itp. p.s to jeden z najlepszych silników jakie kiedykolwiek były w oplu- to moja opinia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Mowisz w dolocie, czyli co? stozek? Czy jakas zmodernizowana puszka, albo ta od astry gsi moze, mam stozek ale mysle ze oprocz dzwieku nic nie daje, a wydech hmm, mam dwa tlumniki , srodokowy i koncowy, brak katalizatora (wspawana rurka) , nie sadzisz ze jakby wyrzucic srodkowy tlumnik byloby lepiej? Szkoda ze ten motor nie ujrzal swiatla dziennego (ten 150konny).

 

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 13:55 ]

co do linkow, to wyslij mi na priva i bede wdzieczny, chcialbym zeby jeszcze ktos sie wlaczyl w dyskusje na temat tego silnika bo ciagle tylko SWAPy i SWAPy ,wszystkim dwa litry w glowie, a ja chcialbym zrobic z c16xe niezlego szybowca, bez jakichs gigantycznych kosztow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

stożek to mozesz wsadzic w d***- jak zle zalozony to pogorszy tylko osiagi,

nie sadzisz ze jakby wyrzucic srodkowy tlumnik byloby lepiej?

głosniej, co do wydechu to bez kolektorów 4-2-1 nie ma co kombinować. Ja własnei sobie takie kupiłem ???

a dolot to hasło: mantzel, lexmaul, dbilas, poszukej w google i wyskoczą ci linki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Czyli chodzi ci o kolektory, tzn. ssacy i wydechowy, gdzie kupiles ten wydechowy i za ile? na allegro? Mantzel jest slawny wiem o co chodzi,, ale cholernie drogi, a podobno jest to zwykla stalowa puszka tyle ze ekipa co robila manzela miala na to jakis patent, bede szukal, dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Ja chce temat tutaj rozkrecic, bo troche wolnego w robocie dostalem,ale chyba sie nie uda

 

 

Część treści usunięto. Prywatne opinie proszę wyrażać w prywatnych wiadomościach/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Co do forum, to masz linka i szukaj, co prawda większość jest o corsie A, ale o B też dużo znajdziesz.

http://forum.tuning.info.pl/

 

Część treści usunięto. Prywatne opinie proszę wyrażać w prywatnych wiadomościach. Grzesiu oj oj - wstyd/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Daniel uderz do !markosa na CTM-ie, on wie bardzo dużo

Markos, mike, i wiele innych osób które maja naprawde pojecie o tym silniku,

na CTM-ie

obecnie corsasport.

Ja chce temat tutaj rozkrecic, bo troche wolnego w robocie dostalem,ale chyba sie nie uda

tu napewno nie

a co do tego markosa, to dlaczego nie jest lubiany?

markos jest spoko, silnik c16xe ma w paluszku opanowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności