Skocz do zawartości

Jakie świece do gazu ?


Gość Thor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Silnik zaczął mi szarpać przy przyspieszaniu (tylko na gazie ). Wymieniłem więc swiece zapłonowe. Zamontowałem Iskry , przystosowane do gazu. Przez jakiś czas ; ok. 3 tys. kilometrów wszystko było OK , płynnie przyspieszał. Niestety ostatnio znów zaczął szarpać : ( Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre świece , bo te Iskry to chyba kaszana. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie.

Gaz - jednoelektrodowe i z jak największą ilością ostrych krawędzi.

Nie zaokrąglonych.

Chodzi głównie o elektrodę masową, tą dłuższą, żeby nie była owalna.

Kiedyś Denso takie robiło, teraz nie wiem, mam sam NGK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam też iskry do gazu i na razie wszystko ok (co prawda nie długo) wcześniej miałem bosch zwykłe i też było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj sobie NGK niewiem jaki do twojego nr. bo do ECOTEC- ów idzie nr.23 dwóelektrodowa.Tak jak orginał.boscha miałem założonego w puncie to 30tys.i ponadpalało elektrody a założyłen NGK i już 70tys. i sprawdzałem ostatnio i spowrotem je włożyłem ale to na benzynie.W sintrra jest na podtlenku LPG i też NGK,trafik też lpg też NGK. A jak ci będzie świrować na NGK to kolego kable wysokiego napięcia Ci się już kłaniają.A pozatym niema typowych świec do gazu. A jak masz zalecone jednoelektrodowe to NGK iridium są niezłe w sintrze je miałem pozakładane ale w serwisie mi kazali wymienić spowrotem na dwóelektrodowe. Dla świętego spokoju usłuchałem. Na NGK iridium szybciej się wkręcała ale na NGK 23 jest elastyczniejsza na niższych obrotach. Wybór należy do Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja radzę zamontować takie jakie są przewidziane do danego auta, bo choć na początku jest dobrze to po czasie mogą się robić cyrki. Po to producent podal jakie świece mają być żeby takie stosować. Mam astre F z silnikiem C16NZ i mam NGK jednoelektrodowe, mam gaz i jest super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i filtr powietrza nie tak dawno wymieniałem , także są OK. Spróbuję chyba zamontować świece NGK lub oryginalne GM i zobaczę jak się będzie zachowywał. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kacior przyjechal z niemiec mial 4-elektrodowki Boscha, i latal...postanowilem zalozyc gazownie, i po konsultacji z mechanikiem zalozyc NGK, kupilem wiec 2 elektrodowe...na gazie oki, ale na benzynie na wolnych obrotach zadarzalo mu sie nie rowno pracowac...silnik 14nz, ale jezdzilem i bylo oki...z musu musialem wyienic swiece bo padla...w trasie, i w markecie bylem zmuszony zrobic zakupy....kupilem 4 swiece TUTTELI (chyba tak sie to pisze)jednoelektrod.(nie bylo NGK) dobieralem wg. katologu i autko lata, rowno na benzynce i na gazie :mrgreen: wiec tak samo jak wszystko zalezy od swiec....przewidzianych do danego silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności