Skocz do zawartości

Brak ssania elektronicznego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiem że podobny temat juz był ale wymieniłem silnik w moim Kadecie c16nz. Miałem prawie identyczny tylko że bez rolki napinajacej pasek rozrządu. W tej chwili przy odpalaniu brak ssania automatycznego. Dopiero przy temperaturze pracuje dobrze. Inaczej obroty spadaja i gasnie. czujnik temperatury wziąłem z mojego poprzedniego kadziora a tam problemu przy odpalaniu nie było wcale.

 

Czy ktoś ma jakies pomysły? Bo mi sie wyczerpały :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

No ten sam. Z tego samego miejsca w to samo miejsce. I ani inaczej. Dwa silniki koło siebie stały. Nie sposób sie pomylić. Wiem że termostat jest zepsuty ale to chyba niema związku, zreszta z wymiana i tak musi poczekać do jesieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, jeden z tych czujników tak jak napisał kolega jest od wskazań zegara temp. i wchodzi na niego jedna wsuwka, drugi który również znajduje się w kolektorze ssącym z tym że w jego tylnej części jest łączony wtyczką z dwoma pinami.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oba te czujniki wymieniłem z mojego dobrego silnika w którym ssanie było i to bardzo dobre. Nie było problemu. zmieniłem wszystko co mogłem. Obroty sa normalne. Tylko przy odpaleniu na zimno niema. Jak złapie temperaturę to są na poziomie 1000. Przed zagrzaniem są na poziomie 700 i niewiem co dalej robić

:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość sledzik1102

Obroty sa normalne. Tylko przy odpaleniu na zimno niema. Jak złapie temperaturę to są na poziomie 1000. Przed zagrzaniem są na poziomie 700 i niewiem co dalej robić

:wink:

czy został rozwiązany ten problem :wesoly:

co sądzicie na temat tej usterki :?: czy wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej powinna załatwić problem :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie na temat tej usterki

Ja zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu za przepustnicą.

Kumpel miał podobny problem w c18nz, problem ustąpił po wymianie uszczelek pod przepustnicą. Okazało się też, że jedna szpilka jest luźna.

 

czy wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej powinna załatwić problem

Może, ale nie musi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102
Ja zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu za przepustnicą.

Kumpel miał podobny problem w c18nz, problem ustąpił po wymianie uszczelek pod przepustnicą. Okazało się też, że jedna szpilka jest luźna.

 

czy wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej powinna załatwić problem

Może, ale nie musi.

 

czy po wymianie uszczelek obroty wróciły do normy ;)-tj po odpaleniu auta włączało się ssanie a po zagrzaniu obroty były na poziomie 750-800 ;),

bo narazie mam tak ze po odpaleniu mam odrazu niskie obroty 750-800 a po zagrzaniu to podchodzą na 1000/min i tak szukam po forum co może byc tego przyczyną (check sie nie świeci)8)

 

jeżeli wymiana czujnika cieczy chłodzącej nie przyniesie efektu to na co jeszcze radzisz zwrócić uwage 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu może byc róznie. Sprawdź sobie tak: Krokowiec, wtryskiwacz, i pompe paliwa w baku. Ja juz przerobiłem wszystkie opcje. Zmieniałeś może ostatnio filtr powietrza w swoim Aucie? Bo to tez ma znaczenie. Spróbój zresetować ECU. Mozliwości jest dużo. Tylko w moim cholernym przypadku nic nie p[omaga........... Ale próbujcie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

krokowiec przeczyszczony, pompa paliwa daje dobre cisnienie, filtr powietrza wymieniony 5tyś km temu-obecnie czysty, filtr paliwa wymieniony tydzień temu, nowa sonda lambda,świece i kable ok, komp resetowany przez odpiecie aku, do paliwa dolany STP-środek czyszczący wtryski i układ paliwowy,układ wydechowy szczelny, check się nie świeci-lampka check sprawna-komp mryga po zwarciu pinów kod 12 czyli ze niby ok

 

wine upatruję w czujniku temperatury cieczy-brak ssania i przydławianie sie podczas gwałtownego wciśnięcia pedału gazu, brak pelni mocy.

macie jakieś sugestie??? wymienie ten czujnik i bede wtedy wiedział czy to pomogło czy nie bo wydatek na czujnik nie za duży 20-30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności