Skocz do zawartości

Brak ssania elektronicznego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem jak to wygląda w Astrze. Auto jednak troche nowsze. Powiem Ci tak miałem kiedyś problem- padł mi prędkościomierz i auto nadle zaczęło szaleć. Źle jechało i gasło prdzy dochamowaniu. przyczyna? - wyrobione wejście ślimaka w skrzyni. Ten nie napedzał impulsatora ani linki i nic nie działało. Wymiana ślimaka i auto jak nowe.

 

Może U Ciebie jest to samo tyle że z opcją iż sygnał z impulsatora nie idzie do wskaźników i ECU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sledzik1102

u mnie jest tak ze obrotomierz działa (mimo tego ze obroty się wahają i rózne cyrki odstawia auto to obrotomierz działa tak jak pracuje silnik-sprawdzone na słuch) prędkościomierz też wskazuje dobrze chociaż przy prędkościach do ok 60km/h to wskazówka trochę drga, licznik kilometrów i podlicznik też działają

 

nie wiem tylko czy komp wie o tym kiedy jade z jakąś predkością a kiedy się zatrzymuje

czy ktoś wie jak idzie przewód z prędkościomierza do kompa??? bo podobno idzie on z prędkościomierza do kostki radia którą mam obciętą i dopiero dalej do kompa (mam pełno luźnych kabli ok 10szt za radiem nigdzie nie podłączonych, są obcięte i zaizolowane) może impulsator działa i dlatego niewyswietla mi kodu 24 ale sygnał nie dochodzi do ECU i auto "myśli" ze jest cały czas na wolnych obrotach i stoi w miejscu mimo ze jedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak by mogło być choc nie do końca ostatecznie jedzie i jakąś mieszanke ma dobieraną choć są jeszcze inne układy informujące. Komp się uczy i to co złe uznaje za normę i jedzie. Ale z tym tematem do elektryka.

 

No chyba że inni koledzy są bardziej z Astra.

 

Szukaj cierpliwie ja też tak robię. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

z tym tematem do elektryka.

może polecisz mi kogoś z forum najpierw znającego się na elektryce to się zapytam

 

dziś grzebałem przy tych obciętych kablach i wkońcu podłączyłem wzmacniacz antenowy i szok- moje radio zaczeło odbierać ze 30 stacji a wczesniej 1 no czasem góra 2 stacjie. mysle ze ten trop z kabelkami to dobra myśl i trzeba to uporządkować, zostało mi jeszcze 9 kabli które nie wiem do czego, najbardziej to bym chciał połączyć ten od tego czujnika przebytej drogi tylko nie wiem z którym(z jakim kolorem) zeby na wyswietlaczu po wcisnięciu dwóch przycisków razem wyswietlała sie predkość to wtedy chyba sygnał jakoś dotrze do kompa i może się coś poprawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało mi jeszcze 9 kabli które nie wiem do czego,

Podaj ich kolory, postaram się pomóc.

 

najbardziej to bym chciał połączyć ten od tego czujnika przebytej drogi

Z tego co pamiętam to czujnik drogi jest wbudowany w liczniki. Co do przewodu, to w kadecie jest to przewód niebiesko-czerwony, u ciebie też tak powinno być, jeszcze sprawdzę na schematach(to w końcu "made in gliwice", po nich można się wielu rzeczy spodziewać)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

zostały mi kable koloru:

- 3 biało-brązowe

- 2 czarne

- 2 szaro-zielone

- 1 czerwono-szary

- 1 niebiesko-czerwony( to ten nieszczesny kabelek od czujnika przebytej drogi który w orginalnych radiach powinien zgłaśniać radio wraz ze wzrostem prędkości, ten kabelek jest jeszcze od tego ze po wciśnięciu dwóch przycisków razem przy wyswietlaczu powinna pokazywac się prędkość z jaką jedzie auto)

 

z którym kabelkiem polączyć ten niebiesko-czerwony zeby pokazywało prędkość na wyswietlaczu???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czarne

+ po stacyjce

2 szaro-zielone

Podświetlenie(połączone razem z prawymi postojami)

- 1 czerwono-szary

Jeden z przewodów, po którym radio komunikuje się z midem/tidem

3 biało-brązowe

A tego nie wiem, jeden z nich idzie do głośnika z tyłu, ale co z resztą to nie mam pojęcia.

 

Wg schematu do mid/tid'a przewód z impulsatora idzie bezpośrednio z liczników i ma kolor niebiesko-czerwony.

Istnieje taka możliwość, że padł ci impulsator. Jak masz możliwość to podmień licznik i sprawdź jak to się zachowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

Wg schematu do mid/tid'a przewód z impulsatora idzie bezpośrednio z liczników i ma kolor niebiesko-czerwony.

idzie bezpośrednio z licznika ale dokąd??? czy z licznika do TIDa i wtedy dalej do kompa czy którędy???

Istnieje taka możliwość, że padł ci impulsator. Jak masz możliwość to podmień licznik i sprawdź jak to się zachowa.

nie mam możliwości podmiany, błędu 24 mi check nie mryga

 

dzięki za objaśnienie kabelków ale niebiesko czerwony mam obcięty i nigdzie nie podłączony--> z którym kabelkiem go więc połączyć??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za objaśnienie kabelków ale niebiesko czerwony mam obcięty i nigdzie nie podłączony--> z którym kabelkiem go więc połączyć??

Z żadnym. Fabrycznie nie jest on połączony z żadnym z przewodów, tylko wchodzi do radia.

Sygnały o prędkości, tid pobiera bezpośrednio z impulsatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

Sygnały o prędkości, tid pobiera bezpośrednio z impulsatora

podczas jazdy gdy wciskam te dwa przyciski przy wyświetlaczu to TID wyświetla mi predkość 00KM/H co to może oznaczać :roll: co zrobić mam by pokazywało mi prędkość na TIDzie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności