Skocz do zawartości

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i ogrzewania tylnej szyby - Astra 1.8 2005


Gość S250

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej oraz ogrzewaniem tylnej szyby.
Problem pojawił się gdy wymieniłem mikrostyk klamki klapy bagażnika (klamka). Żarówki mam sprawne (sprawdzałem) Po wymianie klamki klapy znikło oświetlenie tablicy, sprawdziłem czy prąd dochodzi do gniazdka w którą wkłada się wtyczkę z przewodami od klamki oraz z przewodami z żarówkami W5W (mała prostokątna wtyczka) prądu tam nie ma. Zauważyłem że ogrzewanie tylnej szyby również nie działa dobrze, mianowicie działają tylko dwa górne oraz jedne dolny pasek. Cały środek ogrzewania jest zimny mam to szczęście że ostatnio były mrozy i szyba była zamarznięta, po 20 minutach środek był lekko odmrożony, tak jak by mało prądu dochodziło.
I teraz pytanie i prośba gdzie problem może być, może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?? Nie mam schematu podłączenia podświetlenia i ogrzewania tylnej szyby, może ktoś ma i udostępni?? Wówczas sprawdzając połączenia uda się znaleźć gdzie problem jest. Bezpieczniki sprawdzałem i mam sprawne, chociaż nie ma bezpiecznika bezpośrednio odpowiedzialnego za oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
Komputera nie mam, podłączyłem OBDII ale program nic nie pokazał.
Dodam, że klamka działa i prąd do przewodów od klamki dochodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że skoro część szyby grzeje a część nie to wina jest przerwanych ścieżek na szybie.

Ale najpierw bym sprawdził przewody między klapą tylną a nadwoziem (harmonijka gumowa).

Mogłeś też zrobić jakieś zwarcie, sprawdź też tylną skrzynkę elektryczną - tam też masz bezpieczniki

Tu mała podpowiedź co do szyby - https://allegro.pl/artykul/jak-samodzielnie-naprawic-ogrzewanie-tylnej-szyby-111199

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Udało się uporać z problem. Ogrzewanie szyby nie wiem czy działa, szyba przestała "grzać" po wymianie klamki w tym samym czasie jak straciłem oświetlenie tablic, więc myślę że przyczyną jest gdzie indziej niż przerwane ścieżki.

Oświetlenie działa, co zrobiłem, tak naprawdę to nic, setki razy rozłączałem, dotykałem i nie działało, zrobiłem to samo sto pierwszy raz i zadziałało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności