Skocz do zawartości

X30XE swap do Lanosa, problem z immo


Gość Vezeter

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zły dział to z góry przepraszam i prosze o przeniesienie..

Witam, borykam się z problemem podłączenia swapa, mianowicie Lanos silnik x30xe z omegi B 2000r komputer AF z pętla i pestka z jednego zestawu, podłączyłem plusy, masy wszystko wg. Schematów, modolu immobilizera
Pin1-wolny, aktywacja immo w przypadku włączenia alarmu
Pin2- masa kontrolki check, spięta z pinem 22 ECU
Pin3 wolny
Pin4- masa
Pin5-plus po
Pin6- wejście lini prędkości ???(niepodpiete)
Pin7- wyjście do ECU pin 9
Pin8-wolny, wejście do wtyczki diagnostycznej
Pin9- stały plus
Problem polega na tym, że komputer gada check miga co oznacza że immo jest zablokowane, teraz pytanie czy ten sterownik odblokuje immo jeśli nie ma sygnału z linii prędkości pin6-??  Proszę o pomoc czy jest szansa aby to odpalić w ten sposób czy kupić komputer bez immo czego chce uniknąć bo kupiłem zestaw z immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej, tylko ze wg. schematu ten kabelek podpina sie do pompy abs ktora pelni role czujnika predkosci dobrze mysle? Autko do ktorego swapuje jak wyzej napisałem Lanos i tam ABS nie ma a podpiecie pod czujnik od predkosci w skrzyni nic nie daje..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ściemniasz.

Z20LET mi działało w corsie B.

Dawno to już było, ale też z tym sie barowałem, z tym właśnie kabelkiem.

Do pętli on dochodzi i wychodzi, musisz mieć takie dwa.

Jedno jest właśnie ważne do immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a pin 6 czyli wejscie lini predkosci miales do czego podpiete ?, wyjscie z immo do ecu mam podpiete

 

bo po schematach wynika ze idzie on do sterownika ABS ktorego nie mam w Lanosie a sterownik immo z omegi PODOBNO widzi sterownik ABS i bez niego nie da sie tego odpalic, nie wiem moge sie mylic dlatego pytam

Edytowane przez Vezeter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam - 4 lata minęły.

Ja miałem sygnał prędkości ze ślimaka ze skrzyni, przez impulsator.

ABS był w ogóle nieczynny - poprzednik odciął zasilanie, bo potrzebował do radia.... no comment.

Sterownik przyjął sygnał z impulsatora, i wsio działało.

Musisz dobrze nad schematami posiedzieć.

A jak sterownik widzi abs, to trzeba opcomem mu go wyłaczyć.

Bez opcoma nie ruszysz tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności