Skocz do zawartości

[Vivaro] Problem z alarmem


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Opla vivaro 2008. Niestety przy wymianie akumulatora załączył sie alarm i nie mozna go kluczykiem ani pilotem od centralnego wyłączy. Silnik nie odpala..

Z tego co wiem, to jest to fabryczny Gm alarm

Zauważyłem tez że któraś z krańcówek jest uszkodzona (pali się ciągle oświetlenie wnetrza). - czy moze to być przyczyna wycia alarmu/ braku możliwości jego wyłaczenia?

Nie posiadam papierów co do alarmu, a w instrukcji jest lakonicznie opisane.

Pytania:

1 Gdzie jest alarm bo obok UCH nie widać go, od diody przewody wchodzą w wiązkę i wygląda że idą na zewnątrz.

2 Czy może być ze alarm jest w UCH?

3. Czy do wyjęcia krańcówek potrzeba zdejmować obudowę słupków i od drzwi przesuwanych plastiki?

4. Czy krańcówki jak drzwi/ maska zamknięte  są rozwarte czy zwarte?

5. Czy clip/ ddt pokaże które drzwi mają uwalona krańcowke?

Wcześniej wszystko działało oprócz oświetlenia wnętrza, ale akumulator padł i alarm się załączył..

dziękuje za odpowiedz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że to alarm montowany u dealera, to będzie to Amervox MOP3A Easycan.

 

11 minut temu, michal278 napisał:

1 Gdzie jest alarm bo obok UCH nie widać go, od diody przewody wchodzą w wiązkę i wygląda że idą na zewnątrz.

Tam, gdzie montażysta w ASO go schował

 

11 minut temu, michal278 napisał:

2 Czy może być ze alarm jest w UCH?

Nie sądzę. Ja najczęściej chowałem za licznik

 

11 minut temu, michal278 napisał:

4. Czy krańcówki jak drzwi/ maska zamknięte  są rozwarte czy zwarte?

Zwarte z tego co pamiętam

 

Odszukaj centralkę. W kości do alarmu zewrzyj biały z niebieskim i wytnij/odetnij czarny lub czerwony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to już coś. W Aso raczej nie montowane bo kuzwa w czarne peszle wchodzi i od syrenki i od leda, chyba się im aż tak nie chciało robic...za licznikami szukałem. chyba czeka mnie rozbieranie całej konsoli.. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogrzebałem sie. jest za bezpiecznikami z lewej strony. owszem jest to amervox ale AMx G+. teraz pytanie jak dam dojść bezboleśnie. przy okazji sprawdziłem krańcówki. zostala strona od pasażera.

Edytowane przez michal278

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że montowano do astry g bo takowy alarm posiadałem..Atre g tez mam :)  faktycznie gówno :)  juz wiem wszystko. tylko muszę tam sie dobrać.  Swoją droga zastanawiam sie cxy nie dokupić pilotów po prostu. W astrze zmieniłem a alarm wywaliłem. akurat kiedyś pracowałem w firmie robiącej alarmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym myślę tylko że .. tam nie ma jak reki włożyć nawet . Nie mówiąc o czymś więcej.  ktoś włożył centralkę, a potem ciągnął przewody. teraz trzeba by było wszystko pruć. Rozebrać całą konsole, na obecna chwile chce tylko uruchomić auto. pytanie czy te centralki mają standardowy kod serwisowy, bo sąsiedzi się burza już od syreny. Musze jutro sterująca odciąć od syrenki...

 

Edytowane przez michal278

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod jest indywidualny, nadawany podczas programowania centralki pod konkretny model. Do każdej centralki powinna być dodana karta kodowa zawierająca PIN.

Odciąć od centralki sterowanie czyli pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności