Skocz do zawartości

Vectra 1.9 cdti bląd P0400-5A rozponany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego.


Gość SithUK

Rekomendowane odpowiedzi

Vectra 1.9 cdti bląd P0400-5A rozponany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego.

 

Witam Panie i Panowie, przyszedł czas na mnie. Szukam pomocy bo brak mi już pomysłów. Tak jak w opisie jestem właścicielem Vectry 1.9 cdti. Wgrana nowa mapa, zaślepiony i wylogowany EGR (tak dziwnie wylogowany że musi być elektrycznie podłączony). Do momentu kiedy używałem auto codziennie, nie było żadnych problemów. Ostatnie 6 miesięcy samochód praktycznie stał pod domem, używany sporadycznie bez żadnych problemów czy błędów. Od dwóch tygodni ja jak i auto wracamy do życia, z tym że pojawił się problem. Auto nie zawsze ale coraz częściej przy odpaleniu generuje ikone silnika i zawsze ten sam błąd P0400-5A (Rozpoznany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego). Błąd ten nie pojawia się podczas jazdy, jedynie przy ponownym uruchomieniu auta. Czyli, jeżeli zostanie skasowany to podczas jazdy nie zapali się ponownie ikona silnika na desce rozdielczej, natomiast wystarczy wyłączyć i ponownie odpalić silnik by błąd się ponownie pojawił. Na dzień dzisiejszy nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych tego błędu (obniżenia mocy itp.). Przeczytałem cały internet i nie udało mi się znaleśc rozwiązania mojego problemu. Tu zwracam się do was z prośbą o pomoc. Pozdrawiam, Adam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SithUK napisał:

Błąd ten nie pojawia się podczas jazdy, jedynie przy ponownym uruchomieniu auta.

Czyli "tuner" dał dupy.

Jedź na reklamacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo , ponieważ mapę i egr miałem robione z przeszło rok temu. Auto jeździło non stop i nie było problemow. Problemow nie było również przez kolejne 6 miesięcy ,auto mało było w ruchu z powodu mojej choroby. Teraz z 3 tyg. używam auta normalnie i ten błąd się pojawił nie wiadomo czemu? Coś się zastało?

Edytowane przez SithUK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności