Skocz do zawartości

Jaka instalacja gazowa do opla vectry gsi msd 2.5 v6


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

kupilem vectre b gsi msd 2.5 v6 i chcialbym sie dowiedziec jaka instalacja gazowa bedzie dobra i czy wogule powinienem gaz zamontowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja mam gaz, bo miałem go wcześniej, to podłączyłem.

Teraz bym nie zakładał.

Mimo, że potrafi na mieście nawet 16 litrów spalić ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja się nie zgodzę taki samochód można zagazować ale trzeba wiedzieć jak i u kogo. Od razu można powiedzieć że za tanio nie będzie i trzeba zastosować sekwencję. Po pierwsze trzeba użyć dobrego reduktora aby posiadał wystarczający wydatek gazu dla paliwożernego silnika i nie podbijał ciśnienia po drugie dobrych wtryskiwaczy (też o odpowiednim wydatku), typ elektroniki można uznać za drugoplanowy. Następnie i to jest chyba najtrudniejsze znaleźć odpowiedniego człowieka lub zakład który to założy, nie jakiegoś "przekładacza" tylko fachowca który wie jak taki samochód ustawić. Ze spalaniem też trzeba się liczyć minimum 20% więcej niż na benzynie. Ogólnie z tego typu samochodami nie ma problemu, jeśli zostały odpowiednio ustawione na początku. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze niemozna

ale po prostu szkoda auta :?:

 

tylko i wylacznie sekwencja i to z gornej polki jak kolega wyzej napisal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Napiszcie proszę jakiej marki i podzespoły bo właśnie będę zakładał sekwencje do swojej nowej vectry.

 

Pozdro Krystian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ronisaiz

Wczoraj rozmawiałem ze swoim gazownikiem właśnie o sekwencyjnych instalacjach gazowych, gdyż chcę przerobić swoją instalacje w Omedze (silnik 2,0 16V). Polecił mi instalacje firmy AC-Stage, gdyż jak do tej pory jak stwierdził, miał najmniej problemów z nimi (czytaj wcale). Niedawno firma wypuściła najnowszą instalacje o oznaczeniu STAGE 400 przeznaczoną do samochodów zaopatrzonych w dwie lub więcej sond lambda. Jej cena wraz z montażem wynosi od 2600 zł wzwyż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moją viki 2.5 zagazowałem rok temu parownik i resztę mechniki mam BRC a steruje tym komputer ESGI działa bez problemu... a spalanie nawet przy średniej 160km/h nie przekroczyło nigdy 14l a w trasie to potrafi spalić 10.5l na setkę... minusem jest długo rozgrzewający się silnik na gaz przełącza po 2-3km a do pracy mam teraz 4km ale zawsze można przełączyć na tryb niby awaryjny jak tylko wskazówka od temp.się troszkę podniesie ,oszczędza to dużo benzyny ale trzeba wiedzieć jak to robić bo gazownicy tego ci nie powiedzą....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności