Skocz do zawartości

sonda lambda i wskazowka temperatury silnika


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel GSi

Witam, mam dwa problemy, pierwszy to sonda lambda, a mianowicie jezeli juz sobie kupilem nowa sonde i potrafie sam ja zamontowac to musze odciac zasilanie z akumulatora? Zeby blad skasowalo z kompa i zeby juz nie wyskakiwal? Drugi problem to czujnik temperatury silnika a raczej wskazowka ktora pokazuje temperature, gdy silnik sie nagrzeje i np. stoje w korku to wentylator sie zalacza, czyli tam jest wszystko ok. ale wiem ze jest jakis drugi bo wskazuwka od temperatury "polozyla sie" i nawet sie nie rusza (pokazuje caly czas jakies 150stopni, po prostu lezy poza skalą). Chyba ten czujnik jest uszkodzony i tu moje pytanie, jak nazywa sie ten czujnik fachowo i czy wystarczy wymienic sam czujnik czy trzeba caly ten zegar od temperatury wyciagac i wkladac nowy? Dzieki z gory, hej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

DanielGSI- 1. wymiana sondy sprowadza sie do wykrecenia jej z kolektora i przepiecia wtyczek, it yle nie musisz odlaczak od akumulatora aby ja wymienic.

błąd z komputera skasuje ci sie automatycznie po 20 nastepnych uruchomieniach silnika, jesli sonda bedzie dobra :?: a z sondami jest roznie- nie kupuj zadnych podróbek

odn.2 poszukaj na necie lub idz do sklepu i popros o czujnik temparatutry cieczy chlodzacej podajacy sygnal do deski rozdzielczej (nie do kompa)

nie musisz wyciagac licznika czujnik ten znajduje sie przy silniku kolo rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Wiem jak sie wymienia sonde, chodzilo mi o ten blad dokladnie, a co do tego zegara to chodzi o czujnik temp. cieczy chlodzacej? Sa dwa, bo jeden zalacza wentylator a drugi wysyla sygnal do zegarow, ale w sklepie powinni wiedziec ktory jest ktory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik załączania wentylatora to czujnik załączania wentylatora. A właściwych czujników temperatury są dwa ale 1- do komputera, a 2-wskaźnika (mały na 1 wsuwkę, 10-15zł).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wymieniaj na razie tego czujnika, tylko obejrzyj jego przewód.

Mam przeczucie że masz na nim zwarcie do masy.

Może nawet wsówka spadła z niego i dotyka do kolektora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Dobra uwaga, po swietac troche pogrzebie , dzieki pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 09:37 ]

Czy ten czujnik ktorego szukalem (co wysyla sygnal do zegara) znajduje sie zaraz za rozrzadem(od strony chlodnicy) i jest wkrecony w silnik? idzie od niego przewod, czujnik jest obok grubego gumowego przewodu ktory laczy silnik z chlodnica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności